Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoharmaasävytGenetiiviharmaasävyn
Monikon genetiiviharmaasävyjenPartitiiviharmaasävyä
Monikon partitiiviharmaasävyjäInessiiviharmaasävyssä
Monikon inessiiviharmaasävyissäElatiiviharmaasävystä
Monikon elatiiviharmaasävyistäIllatiiviharmaasävyyn
Monikon illatiiviharmaasävyihinAdessiiviharmaasävyllä
Monikon adessiiviharmaasävyilläAblatiiviharmaasävyltä
Monikon ablatiiviharmaasävyiltäAllatiiviharmaasävylle
Monikon allatiiviharmaasävyilleEssiiviharmaasävynä
Monikon essiiviharmaasävyinäTranslatiiviharmaasävyksi
Monikon translatiiviharmaasävyiksiMonikon instruktiiviharmaasävyin
AbessiiviharmaasävyttäMonikon abessiiviharmaasävyittä
Monikon akkusatiiviharmaasävyt