| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | maanvuokraajat | Genetiivi | maanvuokraajan |
| Monikon genetiivi | maanvuokraajien | Partitiivi | maanvuokraajaa |
| Monikon partitiivi | maanvuokraajia | Inessiivi | maanvuokraajassa |
| Monikon inessiivi | maanvuokraajissa | Elatiivi | maanvuokraajasta |
| Monikon elatiivi | maanvuokraajista | Illatiivi | maanvuokraajaan |
| Monikon illatiivi | maanvuokraajiin | Adessiivi | maanvuokraajalla |
| Monikon adessiivi | maanvuokraajilla | Ablatiivi | maanvuokraajalta |
| Monikon ablatiivi | maanvuokraajilta | Allatiivi | maanvuokraajalle |
| Monikon allatiivi | maanvuokraajille | Essiivi | maanvuokraajana |
| Monikon essiivi | maanvuokraajina | Translatiivi | maanvuokraajaksi |
| Monikon translatiivi | maanvuokraajiksi | Monikon instruktiivi | maanvuokraajin |
| Abessiivi | maanvuokraajatta | Monikon abessiivi | maanvuokraajitta |
| Monikon akkusatiivi | maanvuokraajat |