Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈtɑlvio/
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkotalviotGenetiivitalvion
Monikon genetiivitalvioidenMonikon genetiivitalvioitten
PartitiivitalviotaMonikon partitiivitalvioita
InessiivitalviossaMonikon inessiivitalvioissa
ElatiivitalviostaMonikon elatiivitalvioista
IllatiivitalvioonMonikon illatiivitalvioihin
AdessiivitalviollaMonikon adessiivitalvioilla
AblatiivitalvioltaMonikon ablatiivitalvioilta
AllatiivitalviolleMonikon allatiivitalvioille
EssiivitalvionaMonikon essiivitalvioina
TranslatiivitalvioksiMonikon translatiivitalvioiksi
Monikon instruktiivitalvioinAbessiivitalviotta
Monikon abessiivitalvioittaMonikon akkusatiivitalviot

Luokat