Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoisohutiatGenetiiviisohutian
Monikon genetiiviisohutioidenMonikon genetiiviisohutioitten
PartitiiviisohutiaaMonikon partitiiviisohutioita
InessiiviisohutiassaMonikon inessiiviisohutioissa
ElatiiviisohutiastaMonikon elatiiviisohutioista
IllatiiviisohutiaanMonikon illatiiviisohutioihin
AdessiiviisohutiallaMonikon adessiiviisohutioilla
AblatiiviisohutialtaMonikon ablatiiviisohutioilta
AllatiiviisohutialleMonikon allatiiviisohutioille
EssiiviisohutianaMonikon essiiviisohutioina
TranslatiiviisohutiaksiMonikon translatiiviisohutioiksi
Monikon instruktiiviisohutioinAbessiiviisohutiatta
Monikon abessiiviisohutioittaMonikon akkusatiiviisohutiat