Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohakemuslomakkeetGenetiivihakemuslomakkeen
Monikon genetiivihakemuslomakkeidenMonikon genetiivihakemuslomakkeitten
PartitiivihakemuslomakettaMonikon partitiivihakemuslomakkeita
InessiivihakemuslomakkeessaMonikon inessiivihakemuslomakkeissa
ElatiivihakemuslomakkeestaMonikon elatiivihakemuslomakkeista
IllatiivihakemuslomakkeeseenMonikon illatiivihakemuslomakkeisiin
Monikon illatiivihakemuslomakkeihinAdessiivihakemuslomakkeella
Monikon adessiivihakemuslomakkeillaAblatiivihakemuslomakkeelta
Monikon ablatiivihakemuslomakkeiltaAllatiivihakemuslomakkeelle
Monikon allatiivihakemuslomakkeilleEssiivihakemuslomakkeena
Monikon essiivihakemuslomakkeinaTranslatiivihakemuslomakkeeksi
Monikon translatiivihakemuslomakkeiksiMonikon instruktiivihakemuslomakkein
AbessiivihakemuslomakkeettaMonikon abessiivihakemuslomakkeitta
Monikon akkusatiivihakemuslomakkeet