Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopuuroaamiaisetGenetiivipuuroaamiaisen
Monikon genetiivipuuroaamiaistenMonikon genetiivipuuroaamiaisien
PartitiivipuuroaamiaistaMonikon partitiivipuuroaamiaisia
InessiivipuuroaamiaisessaMonikon inessiivipuuroaamiaisissa
ElatiivipuuroaamiaisestaMonikon elatiivipuuroaamiaisista
IllatiivipuuroaamiaiseenMonikon illatiivipuuroaamiaisiin
AdessiivipuuroaamiaisellaMonikon adessiivipuuroaamiaisilla
AblatiivipuuroaamiaiseltaMonikon ablatiivipuuroaamiaisilta
AllatiivipuuroaamiaiselleMonikon allatiivipuuroaamiaisille
EssiivipuuroaamiaisenaMonikon essiivipuuroaamiaisina
TranslatiivipuuroaamiaiseksiMonikon translatiivipuuroaamiaisiksi
Monikon instruktiivipuuroaamiaisinAbessiivipuuroaamiaisetta
Monikon abessiivipuuroaamiaisittaMonikon akkusatiivipuuroaamiaiset