Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
mushy
2.
papescent
Määritelmät
Adjektiivi
puuroa muistuttava; puurolle ominainen
Taivutusmuodot
Monikko
puuromaiset
Monikko
puuromaiseni
Monikko
puuromaisesi
Monikko
puuromaisemme
Monikko
puuromaisenne
Monikko
puuromaisensa
Genetiivi
puuromaisen
Genetiivi
puuromaiseni
Genetiivi
puuromaisesi
Genetiivi
puuromaisemme
Genetiivi
puuromaisenne
Genetiivi
puuromaisensa
Monikon genetiivi
puuromaisten
Monikon genetiivi
puuromaisien
Monikon genetiivi
puuromaisteni
Monikon genetiivi
puuromaisieni
Monikon genetiivi
puuromaistesi
Monikon genetiivi
puuromaisiesi
Monikon genetiivi
puuromaistemme
Monikon genetiivi
puuromaisiemme
Monikon genetiivi
puuromaistenne
Monikon genetiivi
puuromaisienne
Monikon genetiivi
puuromaistensa
Monikon genetiivi
puuromaisiensa
Partitiivi
puuromaista
Partitiivi
puuromaistani
Partitiivi
puuromaistasi
Partitiivi
puuromaistamme
Partitiivi
puuromaistanne
Partitiivi
puuromaistaan
Partitiivi
puuromaistansa
Monikon partitiivi
puuromaisia
Monikon partitiivi
puuromaisiani
Monikon partitiivi
puuromaisiasi
Monikon partitiivi
puuromaisiamme
Monikon partitiivi
puuromaisianne
Monikon partitiivi
puuromaisiaan
Monikon partitiivi
puuromaisiansa
Inessiivi
puuromaisessa
Inessiivi
puuromaisessani
Inessiivi
puuromaisessasi
Inessiivi
puuromaisessamme
Inessiivi
puuromaisessanne
Inessiivi
puuromaisessaan
Inessiivi
puuromaisessansa
Monikon inessiivi
puuromaisissa
Monikon inessiivi
puuromaisissani
Monikon inessiivi
puuromaisissasi
Monikon inessiivi
puuromaisissamme
Monikon inessiivi
puuromaisissanne
Monikon inessiivi
puuromaisissaan
Monikon inessiivi
puuromaisissansa
Elatiivi
puuromaisesta
Elatiivi
puuromaisestani
Elatiivi
puuromaisestasi
Elatiivi
puuromaisestamme
Elatiivi
puuromaisestanne
Elatiivi
puuromaisestaan
Elatiivi
puuromaisestansa
Monikon elatiivi
puuromaisista
Monikon elatiivi
puuromaisistani
Monikon elatiivi
puuromaisistasi
Monikon elatiivi
puuromaisistamme
Monikon elatiivi
puuromaisistanne
Monikon elatiivi
puuromaisistaan
Monikon elatiivi
puuromaisistansa
Illatiivi
puuromaiseen
Illatiivi
puuromaiseeni
Illatiivi
puuromaiseesi
Illatiivi
puuromaiseemme
Illatiivi
puuromaiseenne
Illatiivi
puuromaiseensa
Monikon illatiivi
puuromaisiin
Monikon illatiivi
puuromaisiini
Monikon illatiivi
puuromaisiisi
Monikon illatiivi
puuromaisiimme
Monikon illatiivi
puuromaisiinne
Monikon illatiivi
puuromaisiinsa
Adessiivi
puuromaisella
Adessiivi
puuromaisellani
Adessiivi
puuromaisellasi
Adessiivi
puuromaisellamme
Adessiivi
puuromaisellanne
Adessiivi
puuromaisellaan
Adessiivi
puuromaisellansa
Monikon adessiivi
puuromaisilla
Monikon adessiivi
puuromaisillani
Monikon adessiivi
puuromaisillasi
Monikon adessiivi
puuromaisillamme
Monikon adessiivi
puuromaisillanne
Monikon adessiivi
puuromaisillaan
Monikon adessiivi
puuromaisillansa
Ablatiivi
puuromaiselta
Ablatiivi
puuromaiseltani
Ablatiivi
puuromaiseltasi
Ablatiivi
puuromaiseltamme
Ablatiivi
puuromaiseltanne
Ablatiivi
puuromaiseltaan
Ablatiivi
puuromaiseltansa
Monikon ablatiivi
puuromaisilta
Monikon ablatiivi
puuromaisiltani
Monikon ablatiivi
puuromaisiltasi
Monikon ablatiivi
puuromaisiltamme
Monikon ablatiivi
puuromaisiltanne
Monikon ablatiivi
puuromaisiltaan
Monikon ablatiivi
puuromaisiltansa
Allatiivi
puuromaiselle
Allatiivi
puuromaiselleni
Allatiivi
puuromaisellesi
Allatiivi
puuromaisellemme
Allatiivi
puuromaisellenne
Allatiivi
puuromaiselleen
Allatiivi
puuromaisellensa
Monikon allatiivi
puuromaisille
Monikon allatiivi
puuromaisilleni
Monikon allatiivi
puuromaisillesi
Monikon allatiivi
puuromaisillemme
Monikon allatiivi
puuromaisillenne
Monikon allatiivi
puuromaisilleen
Monikon allatiivi
puuromaisillensa
Essiivi
puuromaisena
Essiivi
puuromaisenani
Essiivi
puuromaisenasi
Essiivi
puuromaisenamme
Essiivi
puuromaisenanne
Essiivi
puuromaisenaan
Essiivi
puuromaisenansa
Monikon essiivi
puuromaisina
Monikon essiivi
puuromaisinani
Monikon essiivi
puuromaisinasi
Monikon essiivi
puuromaisinamme
Monikon essiivi
puuromaisinanne
Monikon essiivi
puuromaisinaan
Monikon essiivi
puuromaisinansa
Translatiivi
puuromaiseksi
Translatiivi
puuromaisekseni
Translatiivi
puuromaiseksesi
Translatiivi
puuromaiseksemme
Translatiivi
puuromaiseksenne
Translatiivi
puuromaisekseen
Translatiivi
puuromaiseksensa
Monikon translatiivi
puuromaisiksi
Monikon translatiivi
puuromaisikseni
Monikon translatiivi
puuromaisiksesi
Monikon translatiivi
puuromaisiksemme
Monikon translatiivi
puuromaisiksenne
Monikon translatiivi
puuromaisikseen
Monikon translatiivi
puuromaisiksensa
Monikon instruktiivi
puuromaisin
Abessiivi
puuromaisetta
Abessiivi
puuromaisettani
Abessiivi
puuromaisettasi
Abessiivi
puuromaisettamme
Abessiivi
puuromaisettanne
Abessiivi
puuromaisettaan
Abessiivi
puuromaisettansa
Monikon abessiivi
puuromaisitta
Monikon abessiivi
puuromaisittani
Monikon abessiivi
puuromaisittasi
Monikon abessiivi
puuromaisittamme
Monikon abessiivi
puuromaisittanne
Monikon abessiivi
puuromaisittaan
Monikon abessiivi
puuromaisittansa
Monikon komitatiivi
puuromaisine
Monikon komitatiivi
puuromaisineni
Monikon komitatiivi
puuromaisinesi
Monikon komitatiivi
puuromaisinemme
Monikon komitatiivi
puuromaisinenne
Monikon komitatiivi
puuromaisineen
Monikon komitatiivi
puuromaisinensa
Monikon akkusatiivi
puuromaiset
Monikon akkusatiivi
puuromaiseni
Monikon akkusatiivi
puuromaisesi
Monikon akkusatiivi
puuromaisemme
Monikon akkusatiivi
puuromaisenne
Monikon akkusatiivi
puuromaisensa
Akkusatiivi
puuromaiseni
Akkusatiivi
puuromaisesi
Akkusatiivi
puuromaisemme
Akkusatiivi
puuromaisenne
Akkusatiivi
puuromaisensa