Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
twofold
2.
two-fold
Muut/tuntemattomat
3.
two-parted
Taivutusmuodot
Monikko
kaksijakoiset
Monikko
kaksijakoiseni
Monikko
kaksijakoisesi
Monikko
kaksijakoisemme
Monikko
kaksijakoisenne
Monikko
kaksijakoisensa
Genetiivi
kaksijakoisen
Genetiivi
kaksijakoiseni
Genetiivi
kaksijakoisesi
Genetiivi
kaksijakoisemme
Genetiivi
kaksijakoisenne
Genetiivi
kaksijakoisensa
Monikon genetiivi
kaksijakoisten
Monikon genetiivi
kaksijakoisien
Monikon genetiivi
kaksijakoisteni
Monikon genetiivi
kaksijakoisieni
Monikon genetiivi
kaksijakoistesi
Monikon genetiivi
kaksijakoisiesi
Monikon genetiivi
kaksijakoistemme
Monikon genetiivi
kaksijakoisiemme
Monikon genetiivi
kaksijakoistenne
Monikon genetiivi
kaksijakoisienne
Monikon genetiivi
kaksijakoistensa
Monikon genetiivi
kaksijakoisiensa
Partitiivi
kaksijakoista
Partitiivi
kaksijakoistani
Partitiivi
kaksijakoistasi
Partitiivi
kaksijakoistamme
Partitiivi
kaksijakoistanne
Partitiivi
kaksijakoistaan
Partitiivi
kaksijakoistansa
Monikon partitiivi
kaksijakoisia
Monikon partitiivi
kaksijakoisiani
Monikon partitiivi
kaksijakoisiasi
Monikon partitiivi
kaksijakoisiamme
Monikon partitiivi
kaksijakoisianne
Monikon partitiivi
kaksijakoisiaan
Monikon partitiivi
kaksijakoisiansa
Inessiivi
kaksijakoisessa
Inessiivi
kaksijakoisessani
Inessiivi
kaksijakoisessasi
Inessiivi
kaksijakoisessamme
Inessiivi
kaksijakoisessanne
Inessiivi
kaksijakoisessaan
Inessiivi
kaksijakoisessansa
Monikon inessiivi
kaksijakoisissa
Monikon inessiivi
kaksijakoisissani
Monikon inessiivi
kaksijakoisissasi
Monikon inessiivi
kaksijakoisissamme
Monikon inessiivi
kaksijakoisissanne
Monikon inessiivi
kaksijakoisissaan
Monikon inessiivi
kaksijakoisissansa
Elatiivi
kaksijakoisesta
Elatiivi
kaksijakoisestani
Elatiivi
kaksijakoisestasi
Elatiivi
kaksijakoisestamme
Elatiivi
kaksijakoisestanne
Elatiivi
kaksijakoisestaan
Elatiivi
kaksijakoisestansa
Monikon elatiivi
kaksijakoisista
Monikon elatiivi
kaksijakoisistani
Monikon elatiivi
kaksijakoisistasi
Monikon elatiivi
kaksijakoisistamme
Monikon elatiivi
kaksijakoisistanne
Monikon elatiivi
kaksijakoisistaan
Monikon elatiivi
kaksijakoisistansa
Illatiivi
kaksijakoiseen
Illatiivi
kaksijakoiseeni
Illatiivi
kaksijakoiseesi
Illatiivi
kaksijakoiseemme
Illatiivi
kaksijakoiseenne
Illatiivi
kaksijakoiseensa
Monikon illatiivi
kaksijakoisiin
Monikon illatiivi
kaksijakoisiini
Monikon illatiivi
kaksijakoisiisi
Monikon illatiivi
kaksijakoisiimme
Monikon illatiivi
kaksijakoisiinne
Monikon illatiivi
kaksijakoisiinsa
Adessiivi
kaksijakoisella
Adessiivi
kaksijakoisellani
Adessiivi
kaksijakoisellasi
Adessiivi
kaksijakoisellamme
Adessiivi
kaksijakoisellanne
Adessiivi
kaksijakoisellaan
Adessiivi
kaksijakoisellansa
Monikon adessiivi
kaksijakoisilla
Monikon adessiivi
kaksijakoisillani
Monikon adessiivi
kaksijakoisillasi
Monikon adessiivi
kaksijakoisillamme
Monikon adessiivi
kaksijakoisillanne
Monikon adessiivi
kaksijakoisillaan
Monikon adessiivi
kaksijakoisillansa
Ablatiivi
kaksijakoiselta
Ablatiivi
kaksijakoiseltani
Ablatiivi
kaksijakoiseltasi
Ablatiivi
kaksijakoiseltamme
Ablatiivi
kaksijakoiseltanne
Ablatiivi
kaksijakoiseltaan
Ablatiivi
kaksijakoiseltansa
Monikon ablatiivi
kaksijakoisilta
Monikon ablatiivi
kaksijakoisiltani
Monikon ablatiivi
kaksijakoisiltasi
Monikon ablatiivi
kaksijakoisiltamme
Monikon ablatiivi
kaksijakoisiltanne
Monikon ablatiivi
kaksijakoisiltaan
Monikon ablatiivi
kaksijakoisiltansa
Allatiivi
kaksijakoiselle
Allatiivi
kaksijakoiselleni
Allatiivi
kaksijakoisellesi
Allatiivi
kaksijakoisellemme
Allatiivi
kaksijakoisellenne
Allatiivi
kaksijakoiselleen
Allatiivi
kaksijakoisellensa
Monikon allatiivi
kaksijakoisille
Monikon allatiivi
kaksijakoisilleni
Monikon allatiivi
kaksijakoisillesi
Monikon allatiivi
kaksijakoisillemme
Monikon allatiivi
kaksijakoisillenne
Monikon allatiivi
kaksijakoisilleen
Monikon allatiivi
kaksijakoisillensa
Essiivi
kaksijakoisena
Essiivi
kaksijakoisenani
Essiivi
kaksijakoisenasi
Essiivi
kaksijakoisenamme
Essiivi
kaksijakoisenanne
Essiivi
kaksijakoisenaan
Essiivi
kaksijakoisenansa
Monikon essiivi
kaksijakoisina
Monikon essiivi
kaksijakoisinani
Monikon essiivi
kaksijakoisinasi
Monikon essiivi
kaksijakoisinamme
Monikon essiivi
kaksijakoisinanne
Monikon essiivi
kaksijakoisinaan
Monikon essiivi
kaksijakoisinansa
Translatiivi
kaksijakoiseksi
Translatiivi
kaksijakoisekseni
Translatiivi
kaksijakoiseksesi
Translatiivi
kaksijakoiseksemme
Translatiivi
kaksijakoiseksenne
Translatiivi
kaksijakoisekseen
Translatiivi
kaksijakoiseksensa
Monikon translatiivi
kaksijakoisiksi
Monikon translatiivi
kaksijakoisikseni
Monikon translatiivi
kaksijakoisiksesi
Monikon translatiivi
kaksijakoisiksemme
Monikon translatiivi
kaksijakoisiksenne
Monikon translatiivi
kaksijakoisikseen
Monikon translatiivi
kaksijakoisiksensa
Monikon instruktiivi
kaksijakoisin
Abessiivi
kaksijakoisetta
Abessiivi
kaksijakoisettani
Abessiivi
kaksijakoisettasi
Abessiivi
kaksijakoisettamme
Abessiivi
kaksijakoisettanne
Abessiivi
kaksijakoisettaan
Abessiivi
kaksijakoisettansa
Monikon abessiivi
kaksijakoisitta
Monikon abessiivi
kaksijakoisittani
Monikon abessiivi
kaksijakoisittasi
Monikon abessiivi
kaksijakoisittamme
Monikon abessiivi
kaksijakoisittanne
Monikon abessiivi
kaksijakoisittaan
Monikon abessiivi
kaksijakoisittansa
Monikon komitatiivi
kaksijakoisine
Monikon komitatiivi
kaksijakoisineni
Monikon komitatiivi
kaksijakoisinesi
Monikon komitatiivi
kaksijakoisinemme
Monikon komitatiivi
kaksijakoisinenne
Monikon komitatiivi
kaksijakoisineen
Monikon komitatiivi
kaksijakoisinensa
Monikon akkusatiivi
kaksijakoiset
Monikon akkusatiivi
kaksijakoiseni
Monikon akkusatiivi
kaksijakoisesi
Monikon akkusatiivi
kaksijakoisemme
Monikon akkusatiivi
kaksijakoisenne
Monikon akkusatiivi
kaksijakoisensa
Akkusatiivi
kaksijakoiseni
Akkusatiivi
kaksijakoisesi
Akkusatiivi
kaksijakoisemme
Akkusatiivi
kaksijakoisenne
Akkusatiivi
kaksijakoisensa