Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkostagnaatiotGenetiivistagnaation
Monikon genetiivistagnaatioidenMonikon genetiivistagnaatioitten
PartitiivistagnaatiotaMonikon partitiivistagnaatioita
InessiivistagnaatiossaMonikon inessiivistagnaatioissa
ElatiivistagnaatiostaMonikon elatiivistagnaatioista
IllatiivistagnaatioonMonikon illatiivistagnaatioihin
AdessiivistagnaatiollaMonikon adessiivistagnaatioilla
AblatiivistagnaatioltaMonikon ablatiivistagnaatioilta
AllatiivistagnaatiolleMonikon allatiivistagnaatioille
EssiivistagnaationaMonikon essiivistagnaatioina
TranslatiivistagnaatioksiMonikon translatiivistagnaatioiksi
Monikon instruktiivistagnaatioinAbessiivistagnaatiotta
Monikon abessiivistagnaatioittaMonikon akkusatiivistagnaatiot

Luokat