Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoepäsoinnutGenetiiviepäsoinnun
Monikon genetiiviepäsointujenPartitiiviepäsointua
Monikon partitiiviepäsointujaInessiiviepäsoinnussa
Monikon inessiiviepäsoinnuissaElatiiviepäsoinnusta
Monikon elatiiviepäsoinnuistaIllatiiviepäsointuun
Monikon illatiiviepäsointuihinAdessiiviepäsoinnulla
Monikon adessiiviepäsoinnuillaAblatiiviepäsoinnulta
Monikon ablatiiviepäsoinnuiltaAllatiiviepäsoinnulle
Monikon allatiiviepäsoinnuilleEssiiviepäsointuna
Monikon essiiviepäsointuinaTranslatiiviepäsoinnuksi
Monikon translatiiviepäsoinnuiksiMonikon instruktiiviepäsoinnuin
AbessiiviepäsoinnuttaMonikon abessiiviepäsoinnuitta
Monikon akkusatiiviepäsoinnut