Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkonuorennuksetGenetiivinuorennuksen
Monikon genetiivinuorennustenMonikon genetiivinuorennuksien
PartitiivinuorennustaMonikon partitiivinuorennuksia
InessiivinuorennuksessaMonikon inessiivinuorennuksissa
ElatiivinuorennuksestaMonikon elatiivinuorennuksista
IllatiivinuorennukseenMonikon illatiivinuorennuksiin
AdessiivinuorennuksellaMonikon adessiivinuorennuksilla
AblatiivinuorennukseltaMonikon ablatiivinuorennuksilta
AllatiivinuorennukselleMonikon allatiivinuorennuksille
EssiivinuorennuksenaMonikon essiivinuorennuksina
TranslatiivinuorennukseksiMonikon translatiivinuorennuksiksi
Monikon instruktiivinuorennuksinAbessiivinuorennuksetta
Monikon abessiivinuorennuksittaMonikon akkusatiivinuorennukset

Luokat