Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
dual
esperanto
duala
Määritelmät
Adjektiivi
jossa on kaksi eri ominaisuutta, osa-aluetta tmv.;
kahtalainen
Taivutusmuodot
Monikko
kaksinaiset
Monikko
kaksinaiseni
Monikko
kaksinaisesi
Monikko
kaksinaisemme
Monikko
kaksinaisenne
Monikko
kaksinaisensa
Genetiivi
kaksinaisen
Genetiivi
kaksinaiseni
Genetiivi
kaksinaisesi
Genetiivi
kaksinaisemme
Genetiivi
kaksinaisenne
Genetiivi
kaksinaisensa
Monikon genetiivi
kaksinaisten
Monikon genetiivi
kaksinaisien
Monikon genetiivi
kaksinaisteni
Monikon genetiivi
kaksinaisieni
Monikon genetiivi
kaksinaistesi
Monikon genetiivi
kaksinaisiesi
Monikon genetiivi
kaksinaistemme
Monikon genetiivi
kaksinaisiemme
Monikon genetiivi
kaksinaistenne
Monikon genetiivi
kaksinaisienne
Monikon genetiivi
kaksinaistensa
Monikon genetiivi
kaksinaisiensa
Partitiivi
kaksinaista
Partitiivi
kaksinaistani
Partitiivi
kaksinaistasi
Partitiivi
kaksinaistamme
Partitiivi
kaksinaistanne
Partitiivi
kaksinaistaan
Partitiivi
kaksinaistansa
Monikon partitiivi
kaksinaisia
Monikon partitiivi
kaksinaisiani
Monikon partitiivi
kaksinaisiasi
Monikon partitiivi
kaksinaisiamme
Monikon partitiivi
kaksinaisianne
Monikon partitiivi
kaksinaisiaan
Monikon partitiivi
kaksinaisiansa
Inessiivi
kaksinaisessa
Inessiivi
kaksinaisessani
Inessiivi
kaksinaisessasi
Inessiivi
kaksinaisessamme
Inessiivi
kaksinaisessanne
Inessiivi
kaksinaisessaan
Inessiivi
kaksinaisessansa
Monikon inessiivi
kaksinaisissa
Monikon inessiivi
kaksinaisissani
Monikon inessiivi
kaksinaisissasi
Monikon inessiivi
kaksinaisissamme
Monikon inessiivi
kaksinaisissanne
Monikon inessiivi
kaksinaisissaan
Monikon inessiivi
kaksinaisissansa
Elatiivi
kaksinaisesta
Elatiivi
kaksinaisestani
Elatiivi
kaksinaisestasi
Elatiivi
kaksinaisestamme
Elatiivi
kaksinaisestanne
Elatiivi
kaksinaisestaan
Elatiivi
kaksinaisestansa
Monikon elatiivi
kaksinaisista
Monikon elatiivi
kaksinaisistani
Monikon elatiivi
kaksinaisistasi
Monikon elatiivi
kaksinaisistamme
Monikon elatiivi
kaksinaisistanne
Monikon elatiivi
kaksinaisistaan
Monikon elatiivi
kaksinaisistansa
Illatiivi
kaksinaiseen
Illatiivi
kaksinaiseeni
Illatiivi
kaksinaiseesi
Illatiivi
kaksinaiseemme
Illatiivi
kaksinaiseenne
Illatiivi
kaksinaiseensa
Monikon illatiivi
kaksinaisiin
Monikon illatiivi
kaksinaisiini
Monikon illatiivi
kaksinaisiisi
Monikon illatiivi
kaksinaisiimme
Monikon illatiivi
kaksinaisiinne
Monikon illatiivi
kaksinaisiinsa
Adessiivi
kaksinaisella
Adessiivi
kaksinaisellani
Adessiivi
kaksinaisellasi
Adessiivi
kaksinaisellamme
Adessiivi
kaksinaisellanne
Adessiivi
kaksinaisellaan
Adessiivi
kaksinaisellansa
Monikon adessiivi
kaksinaisilla
Monikon adessiivi
kaksinaisillani
Monikon adessiivi
kaksinaisillasi
Monikon adessiivi
kaksinaisillamme
Monikon adessiivi
kaksinaisillanne
Monikon adessiivi
kaksinaisillaan
Monikon adessiivi
kaksinaisillansa
Ablatiivi
kaksinaiselta
Ablatiivi
kaksinaiseltani
Ablatiivi
kaksinaiseltasi
Ablatiivi
kaksinaiseltamme
Ablatiivi
kaksinaiseltanne
Ablatiivi
kaksinaiseltaan
Ablatiivi
kaksinaiseltansa
Monikon ablatiivi
kaksinaisilta
Monikon ablatiivi
kaksinaisiltani
Monikon ablatiivi
kaksinaisiltasi
Monikon ablatiivi
kaksinaisiltamme
Monikon ablatiivi
kaksinaisiltanne
Monikon ablatiivi
kaksinaisiltaan
Monikon ablatiivi
kaksinaisiltansa
Allatiivi
kaksinaiselle
Allatiivi
kaksinaiselleni
Allatiivi
kaksinaisellesi
Allatiivi
kaksinaisellemme
Allatiivi
kaksinaisellenne
Allatiivi
kaksinaiselleen
Allatiivi
kaksinaisellensa
Monikon allatiivi
kaksinaisille
Monikon allatiivi
kaksinaisilleni
Monikon allatiivi
kaksinaisillesi
Monikon allatiivi
kaksinaisillemme
Monikon allatiivi
kaksinaisillenne
Monikon allatiivi
kaksinaisilleen
Monikon allatiivi
kaksinaisillensa
Essiivi
kaksinaisena
Essiivi
kaksinaisenani
Essiivi
kaksinaisenasi
Essiivi
kaksinaisenamme
Essiivi
kaksinaisenanne
Essiivi
kaksinaisenaan
Essiivi
kaksinaisenansa
Monikon essiivi
kaksinaisina
Monikon essiivi
kaksinaisinani
Monikon essiivi
kaksinaisinasi
Monikon essiivi
kaksinaisinamme
Monikon essiivi
kaksinaisinanne
Monikon essiivi
kaksinaisinaan
Monikon essiivi
kaksinaisinansa
Translatiivi
kaksinaiseksi
Translatiivi
kaksinaisekseni
Translatiivi
kaksinaiseksesi
Translatiivi
kaksinaiseksemme
Translatiivi
kaksinaiseksenne
Translatiivi
kaksinaisekseen
Translatiivi
kaksinaiseksensa
Monikon translatiivi
kaksinaisiksi
Monikon translatiivi
kaksinaisikseni
Monikon translatiivi
kaksinaisiksesi
Monikon translatiivi
kaksinaisiksemme
Monikon translatiivi
kaksinaisiksenne
Monikon translatiivi
kaksinaisikseen
Monikon translatiivi
kaksinaisiksensa
Monikon instruktiivi
kaksinaisin
Abessiivi
kaksinaisetta
Abessiivi
kaksinaisettani
Abessiivi
kaksinaisettasi
Abessiivi
kaksinaisettamme
Abessiivi
kaksinaisettanne
Abessiivi
kaksinaisettaan
Abessiivi
kaksinaisettansa
Monikon abessiivi
kaksinaisitta
Monikon abessiivi
kaksinaisittani
Monikon abessiivi
kaksinaisittasi
Monikon abessiivi
kaksinaisittamme
Monikon abessiivi
kaksinaisittanne
Monikon abessiivi
kaksinaisittaan
Monikon abessiivi
kaksinaisittansa
Monikon komitatiivi
kaksinaisine
Monikon komitatiivi
kaksinaisineni
Monikon komitatiivi
kaksinaisinesi
Monikon komitatiivi
kaksinaisinemme
Monikon komitatiivi
kaksinaisinenne
Monikon komitatiivi
kaksinaisineen
Monikon komitatiivi
kaksinaisinensa
Monikon akkusatiivi
kaksinaiset
Monikon akkusatiivi
kaksinaiseni
Monikon akkusatiivi
kaksinaisesi
Monikon akkusatiivi
kaksinaisemme
Monikon akkusatiivi
kaksinaisenne
Monikon akkusatiivi
kaksinaisensa
Akkusatiivi
kaksinaiseni
Akkusatiivi
kaksinaisesi
Akkusatiivi
kaksinaisemme
Akkusatiivi
kaksinaisenne
Akkusatiivi
kaksinaisensa