Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopengertietGenetiivipengertien
Monikon genetiivipengerteidenMonikon genetiivipengerteitten
PartitiivipengertietäMonikon partitiivipengerteitä
InessiivipengertiessäMonikon inessiivipengerteissä
ElatiivipengertiestäMonikon elatiivipengerteistä
IllatiivipengertiehenMonikon illatiivipengerteihin
AdessiivipengertielläMonikon adessiivipengerteillä
AblatiivipengertieltäMonikon ablatiivipengerteiltä
AllatiivipengertielleMonikon allatiivipengerteille
EssiivipengertienäMonikon essiivipengerteinä
TranslatiivipengertieksiMonikon translatiivipengerteiksi
Monikon instruktiivipengerteinAbessiivipengertiettä
Monikon abessiivipengerteittäMonikon akkusatiivipengertiet