| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | corporation |
| espanja | cuba, panzón |
| Monikko | möhömahat | Genetiivi | möhömahan |
| Monikon genetiivi | möhömahojen | Partitiivi | möhömahaa |
| Monikon partitiivi | möhömahoja | Inessiivi | möhömahassa |
| Monikon inessiivi | möhömahoissa | Elatiivi | möhömahasta |
| Monikon elatiivi | möhömahoista | Illatiivi | möhömahaan |
| Monikon illatiivi | möhömahoihin | Adessiivi | möhömahalla |
| Monikon adessiivi | möhömahoilla | Ablatiivi | möhömahalta |
| Monikon ablatiivi | möhömahoilta | Allatiivi | möhömahalle |
| Monikon allatiivi | möhömahoille | Essiivi | möhömahana |
| Monikon essiivi | möhömahoina | Translatiivi | möhömahaksi |
| Monikon translatiivi | möhömahoiksi | Monikon instruktiivi | möhömahoin |
| Abessiivi | möhömahatta | Monikon abessiivi | möhömahoitta |
| Monikon akkusatiivi | möhömahat |