Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Hiuskiehkura näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:
| Monikko | hiuskiehkurat | Genetiivi | hiuskiehkuran |
| Monikon genetiivi | hiuskiehkuroiden | Monikon genetiivi | hiuskiehkuroitten |
| Partitiivi | hiuskiehkuraa | Monikon partitiivi | hiuskiehkuroita |
| Inessiivi | hiuskiehkurassa | Monikon inessiivi | hiuskiehkuroissa |
| Elatiivi | hiuskiehkurasta | Monikon elatiivi | hiuskiehkuroista |
| Illatiivi | hiuskiehkuraan | Monikon illatiivi | hiuskiehkuroihin |
| Adessiivi | hiuskiehkuralla | Monikon adessiivi | hiuskiehkuroilla |
| Ablatiivi | hiuskiehkuralta | Monikon ablatiivi | hiuskiehkuroilta |
| Allatiivi | hiuskiehkuralle | Monikon allatiivi | hiuskiehkuroille |
| Essiivi | hiuskiehkurana | Monikon essiivi | hiuskiehkuroina |
| Translatiivi | hiuskiehkuraksi | Monikon translatiivi | hiuskiehkuroiksi |
| Monikon instruktiivi | hiuskiehkuroin | Abessiivi | hiuskiehkuratta |
| Monikon abessiivi | hiuskiehkuroitta | Monikon akkusatiivi | hiuskiehkurat |