Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantipalpable, evident, tangible
ranskatangible

Taivutusmuodot

MonikkokouraantuntuvatMonikkokouraantuntuvani
MonikkokouraantuntuvasiMonikkokouraantuntuvamme
MonikkokouraantuntuvanneMonikkokouraantuntuvansa
GenetiivikouraantuntuvanGenetiivikouraantuntuvani
GenetiivikouraantuntuvasiGenetiivikouraantuntuvamme
GenetiivikouraantuntuvanneGenetiivikouraantuntuvansa
Monikon genetiivikouraantuntuvienMonikon genetiivikouraantuntuvieni
Monikon genetiivikouraantuntuviesiMonikon genetiivikouraantuntuviemme
Monikon genetiivikouraantuntuvienneMonikon genetiivikouraantuntuviensa
PartitiivikouraantuntuvaaPartitiivikouraantuntuvaani
PartitiivikouraantuntuvaasiPartitiivikouraantuntuvaamme
PartitiivikouraantuntuvaannePartitiivikouraantuntuvaansa
Monikon partitiivikouraantuntuviaMonikon partitiivikouraantuntuviani
Monikon partitiivikouraantuntuviasiMonikon partitiivikouraantuntuviamme
Monikon partitiivikouraantuntuvianneMonikon partitiivikouraantuntuviaan
Monikon partitiivikouraantuntuviansaInessiivikouraantuntuvassa
InessiivikouraantuntuvassaniInessiivikouraantuntuvassasi
InessiivikouraantuntuvassammeInessiivikouraantuntuvassanne
InessiivikouraantuntuvassaanInessiivikouraantuntuvassansa
Monikon inessiivikouraantuntuvissaMonikon inessiivikouraantuntuvissani
Monikon inessiivikouraantuntuvissasiMonikon inessiivikouraantuntuvissamme
Monikon inessiivikouraantuntuvissanneMonikon inessiivikouraantuntuvissaan
Monikon inessiivikouraantuntuvissansaElatiivikouraantuntuvasta
ElatiivikouraantuntuvastaniElatiivikouraantuntuvastasi
ElatiivikouraantuntuvastammeElatiivikouraantuntuvastanne
ElatiivikouraantuntuvastaanElatiivikouraantuntuvastansa
Monikon elatiivikouraantuntuvistaMonikon elatiivikouraantuntuvistani
Monikon elatiivikouraantuntuvistasiMonikon elatiivikouraantuntuvistamme
Monikon elatiivikouraantuntuvistanneMonikon elatiivikouraantuntuvistaan
Monikon elatiivikouraantuntuvistansaIllatiivikouraantuntuvaan
IllatiivikouraantuntuvaaniIllatiivikouraantuntuvaasi
IllatiivikouraantuntuvaammeIllatiivikouraantuntuvaanne
IllatiivikouraantuntuvaansaMonikon illatiivikouraantuntuviin
Monikon illatiivikouraantuntuviiniMonikon illatiivikouraantuntuviisi
Monikon illatiivikouraantuntuviimmeMonikon illatiivikouraantuntuviinne
Monikon illatiivikouraantuntuviinsaAdessiivikouraantuntuvalla
AdessiivikouraantuntuvallaniAdessiivikouraantuntuvallasi
AdessiivikouraantuntuvallammeAdessiivikouraantuntuvallanne
AdessiivikouraantuntuvallaanAdessiivikouraantuntuvallansa
Monikon adessiivikouraantuntuvillaMonikon adessiivikouraantuntuvillani
Monikon adessiivikouraantuntuvillasiMonikon adessiivikouraantuntuvillamme
Monikon adessiivikouraantuntuvillanneMonikon adessiivikouraantuntuvillaan
Monikon adessiivikouraantuntuvillansaAblatiivikouraantuntuvalta
AblatiivikouraantuntuvaltaniAblatiivikouraantuntuvaltasi
AblatiivikouraantuntuvaltammeAblatiivikouraantuntuvaltanne
AblatiivikouraantuntuvaltaanAblatiivikouraantuntuvaltansa
Monikon ablatiivikouraantuntuviltaMonikon ablatiivikouraantuntuviltani
Monikon ablatiivikouraantuntuviltasiMonikon ablatiivikouraantuntuviltamme
Monikon ablatiivikouraantuntuviltanneMonikon ablatiivikouraantuntuviltaan
Monikon ablatiivikouraantuntuviltansaAllatiivikouraantuntuvalle
AllatiivikouraantuntuvalleniAllatiivikouraantuntuvallesi
AllatiivikouraantuntuvallemmeAllatiivikouraantuntuvallenne
AllatiivikouraantuntuvalleenAllatiivikouraantuntuvallensa
Monikon allatiivikouraantuntuvilleMonikon allatiivikouraantuntuvilleni
Monikon allatiivikouraantuntuvillesiMonikon allatiivikouraantuntuvillemme
Monikon allatiivikouraantuntuvillenneMonikon allatiivikouraantuntuvilleen
Monikon allatiivikouraantuntuvillensaEssiivikouraantuntuvana
EssiivikouraantuntuvananiEssiivikouraantuntuvanasi
EssiivikouraantuntuvanammeEssiivikouraantuntuvananne
EssiivikouraantuntuvanaanEssiivikouraantuntuvanansa
Monikon essiivikouraantuntuvinaMonikon essiivikouraantuntuvinani
Monikon essiivikouraantuntuvinasiMonikon essiivikouraantuntuvinamme
Monikon essiivikouraantuntuvinanneMonikon essiivikouraantuntuvinaan
Monikon essiivikouraantuntuvinansaTranslatiivikouraantuntuvaksi
TranslatiivikouraantuntuvakseniTranslatiivikouraantuntuvaksesi
TranslatiivikouraantuntuvaksemmeTranslatiivikouraantuntuvaksenne
TranslatiivikouraantuntuvakseenTranslatiivikouraantuntuvaksensa
Monikon translatiivikouraantuntuviksiMonikon translatiivikouraantuntuvikseni
Monikon translatiivikouraantuntuviksesiMonikon translatiivikouraantuntuviksemme
Monikon translatiivikouraantuntuviksenneMonikon translatiivikouraantuntuvikseen
Monikon translatiivikouraantuntuviksensaMonikon instruktiivikouraantuntuvin
AbessiivikouraantuntuvattaAbessiivikouraantuntuvattani
AbessiivikouraantuntuvattasiAbessiivikouraantuntuvattamme
AbessiivikouraantuntuvattanneAbessiivikouraantuntuvattaan
AbessiivikouraantuntuvattansaMonikon abessiivikouraantuntuvitta
Monikon abessiivikouraantuntuvittaniMonikon abessiivikouraantuntuvittasi
Monikon abessiivikouraantuntuvittammeMonikon abessiivikouraantuntuvittanne
Monikon abessiivikouraantuntuvittaanMonikon abessiivikouraantuntuvittansa
Monikon komitatiivikouraantuntuvineMonikon komitatiivikouraantuntuvineni
Monikon komitatiivikouraantuntuvinesiMonikon komitatiivikouraantuntuvinemme
Monikon komitatiivikouraantuntuvinenneMonikon komitatiivikouraantuntuvineen
Monikon komitatiivikouraantuntuvinensaMonikon akkusatiivikouraantuntuvat
Monikon akkusatiivikouraantuntuvaniMonikon akkusatiivikouraantuntuvasi
Monikon akkusatiivikouraantuntuvammeMonikon akkusatiivikouraantuntuvanne
Monikon akkusatiivikouraantuntuvansaAkkusatiivikouraantuntuvani
AkkusatiivikouraantuntuvasiAkkusatiivikouraantuntuvamme
AkkusatiivikouraantuntuvanneAkkusatiivikouraantuntuvansa