Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
palpable
,
evident
,
tangible
ranska
tangible
Taivutusmuodot
Monikko
kouraantuntuvat
Monikko
kouraantuntuvani
Monikko
kouraantuntuvasi
Monikko
kouraantuntuvamme
Monikko
kouraantuntuvanne
Monikko
kouraantuntuvansa
Genetiivi
kouraantuntuvan
Genetiivi
kouraantuntuvani
Genetiivi
kouraantuntuvasi
Genetiivi
kouraantuntuvamme
Genetiivi
kouraantuntuvanne
Genetiivi
kouraantuntuvansa
Monikon genetiivi
kouraantuntuvien
Monikon genetiivi
kouraantuntuvieni
Monikon genetiivi
kouraantuntuviesi
Monikon genetiivi
kouraantuntuviemme
Monikon genetiivi
kouraantuntuvienne
Monikon genetiivi
kouraantuntuviensa
Partitiivi
kouraantuntuvaa
Partitiivi
kouraantuntuvaani
Partitiivi
kouraantuntuvaasi
Partitiivi
kouraantuntuvaamme
Partitiivi
kouraantuntuvaanne
Partitiivi
kouraantuntuvaansa
Monikon partitiivi
kouraantuntuvia
Monikon partitiivi
kouraantuntuviani
Monikon partitiivi
kouraantuntuviasi
Monikon partitiivi
kouraantuntuviamme
Monikon partitiivi
kouraantuntuvianne
Monikon partitiivi
kouraantuntuviaan
Monikon partitiivi
kouraantuntuviansa
Inessiivi
kouraantuntuvassa
Inessiivi
kouraantuntuvassani
Inessiivi
kouraantuntuvassasi
Inessiivi
kouraantuntuvassamme
Inessiivi
kouraantuntuvassanne
Inessiivi
kouraantuntuvassaan
Inessiivi
kouraantuntuvassansa
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissa
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissani
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissasi
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissamme
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissanne
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissaan
Monikon inessiivi
kouraantuntuvissansa
Elatiivi
kouraantuntuvasta
Elatiivi
kouraantuntuvastani
Elatiivi
kouraantuntuvastasi
Elatiivi
kouraantuntuvastamme
Elatiivi
kouraantuntuvastanne
Elatiivi
kouraantuntuvastaan
Elatiivi
kouraantuntuvastansa
Monikon elatiivi
kouraantuntuvista
Monikon elatiivi
kouraantuntuvistani
Monikon elatiivi
kouraantuntuvistasi
Monikon elatiivi
kouraantuntuvistamme
Monikon elatiivi
kouraantuntuvistanne
Monikon elatiivi
kouraantuntuvistaan
Monikon elatiivi
kouraantuntuvistansa
Illatiivi
kouraantuntuvaan
Illatiivi
kouraantuntuvaani
Illatiivi
kouraantuntuvaasi
Illatiivi
kouraantuntuvaamme
Illatiivi
kouraantuntuvaanne
Illatiivi
kouraantuntuvaansa
Monikon illatiivi
kouraantuntuviin
Monikon illatiivi
kouraantuntuviini
Monikon illatiivi
kouraantuntuviisi
Monikon illatiivi
kouraantuntuviimme
Monikon illatiivi
kouraantuntuviinne
Monikon illatiivi
kouraantuntuviinsa
Adessiivi
kouraantuntuvalla
Adessiivi
kouraantuntuvallani
Adessiivi
kouraantuntuvallasi
Adessiivi
kouraantuntuvallamme
Adessiivi
kouraantuntuvallanne
Adessiivi
kouraantuntuvallaan
Adessiivi
kouraantuntuvallansa
Monikon adessiivi
kouraantuntuvilla
Monikon adessiivi
kouraantuntuvillani
Monikon adessiivi
kouraantuntuvillasi
Monikon adessiivi
kouraantuntuvillamme
Monikon adessiivi
kouraantuntuvillanne
Monikon adessiivi
kouraantuntuvillaan
Monikon adessiivi
kouraantuntuvillansa
Ablatiivi
kouraantuntuvalta
Ablatiivi
kouraantuntuvaltani
Ablatiivi
kouraantuntuvaltasi
Ablatiivi
kouraantuntuvaltamme
Ablatiivi
kouraantuntuvaltanne
Ablatiivi
kouraantuntuvaltaan
Ablatiivi
kouraantuntuvaltansa
Monikon ablatiivi
kouraantuntuvilta
Monikon ablatiivi
kouraantuntuviltani
Monikon ablatiivi
kouraantuntuviltasi
Monikon ablatiivi
kouraantuntuviltamme
Monikon ablatiivi
kouraantuntuviltanne
Monikon ablatiivi
kouraantuntuviltaan
Monikon ablatiivi
kouraantuntuviltansa
Allatiivi
kouraantuntuvalle
Allatiivi
kouraantuntuvalleni
Allatiivi
kouraantuntuvallesi
Allatiivi
kouraantuntuvallemme
Allatiivi
kouraantuntuvallenne
Allatiivi
kouraantuntuvalleen
Allatiivi
kouraantuntuvallensa
Monikon allatiivi
kouraantuntuville
Monikon allatiivi
kouraantuntuvilleni
Monikon allatiivi
kouraantuntuvillesi
Monikon allatiivi
kouraantuntuvillemme
Monikon allatiivi
kouraantuntuvillenne
Monikon allatiivi
kouraantuntuvilleen
Monikon allatiivi
kouraantuntuvillensa
Essiivi
kouraantuntuvana
Essiivi
kouraantuntuvanani
Essiivi
kouraantuntuvanasi
Essiivi
kouraantuntuvanamme
Essiivi
kouraantuntuvananne
Essiivi
kouraantuntuvanaan
Essiivi
kouraantuntuvanansa
Monikon essiivi
kouraantuntuvina
Monikon essiivi
kouraantuntuvinani
Monikon essiivi
kouraantuntuvinasi
Monikon essiivi
kouraantuntuvinamme
Monikon essiivi
kouraantuntuvinanne
Monikon essiivi
kouraantuntuvinaan
Monikon essiivi
kouraantuntuvinansa
Translatiivi
kouraantuntuvaksi
Translatiivi
kouraantuntuvakseni
Translatiivi
kouraantuntuvaksesi
Translatiivi
kouraantuntuvaksemme
Translatiivi
kouraantuntuvaksenne
Translatiivi
kouraantuntuvakseen
Translatiivi
kouraantuntuvaksensa
Monikon translatiivi
kouraantuntuviksi
Monikon translatiivi
kouraantuntuvikseni
Monikon translatiivi
kouraantuntuviksesi
Monikon translatiivi
kouraantuntuviksemme
Monikon translatiivi
kouraantuntuviksenne
Monikon translatiivi
kouraantuntuvikseen
Monikon translatiivi
kouraantuntuviksensa
Monikon instruktiivi
kouraantuntuvin
Abessiivi
kouraantuntuvatta
Abessiivi
kouraantuntuvattani
Abessiivi
kouraantuntuvattasi
Abessiivi
kouraantuntuvattamme
Abessiivi
kouraantuntuvattanne
Abessiivi
kouraantuntuvattaan
Abessiivi
kouraantuntuvattansa
Monikon abessiivi
kouraantuntuvitta
Monikon abessiivi
kouraantuntuvittani
Monikon abessiivi
kouraantuntuvittasi
Monikon abessiivi
kouraantuntuvittamme
Monikon abessiivi
kouraantuntuvittanne
Monikon abessiivi
kouraantuntuvittaan
Monikon abessiivi
kouraantuntuvittansa
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvine
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvineni
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvinesi
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvinemme
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvinenne
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvineen
Monikon komitatiivi
kouraantuntuvinensa
Monikon akkusatiivi
kouraantuntuvat
Monikon akkusatiivi
kouraantuntuvani
Monikon akkusatiivi
kouraantuntuvasi
Monikon akkusatiivi
kouraantuntuvamme
Monikon akkusatiivi
kouraantuntuvanne
Monikon akkusatiivi
kouraantuntuvansa
Akkusatiivi
kouraantuntuvani
Akkusatiivi
kouraantuntuvasi
Akkusatiivi
kouraantuntuvamme
Akkusatiivi
kouraantuntuvanne
Akkusatiivi
kouraantuntuvansa