Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Adjektiivi

  1. sellainen jolla on siivet

Taivutusmuodot

MonikkosiivellisetMonikkosiivelliseni
MonikkosiivellisesiMonikkosiivellisemme
MonikkosiivellisenneMonikkosiivellisensä
GenetiivisiivellisenGenetiivisiivelliseni
GenetiivisiivellisesiGenetiivisiivellisemme
GenetiivisiivellisenneGenetiivisiivellisensä
Monikon genetiivisiivellistenMonikon genetiivisiivellisien
Monikon genetiivisiivellisteniMonikon genetiivisiivellisieni
Monikon genetiivisiivellistesiMonikon genetiivisiivellisiesi
Monikon genetiivisiivellistemmeMonikon genetiivisiivellisiemme
Monikon genetiivisiivellistenneMonikon genetiivisiivellisienne
Monikon genetiivisiivellistensäMonikon genetiivisiivellisiensä
PartitiivisiivellistäPartitiivisiivellistäni
PartitiivisiivellistäsiPartitiivisiivellistämme
PartitiivisiivellistännePartitiivisiivellistään
PartitiivisiivellistänsäMonikon partitiivisiivellisiä
Monikon partitiivisiivellisiäniMonikon partitiivisiivellisiäsi
Monikon partitiivisiivellisiämmeMonikon partitiivisiivellisiänne
Monikon partitiivisiivellisiäänMonikon partitiivisiivellisiänsä
InessiivisiivellisessäInessiivisiivellisessäni
InessiivisiivellisessäsiInessiivisiivellisessämme
InessiivisiivellisessänneInessiivisiivellisessään
InessiivisiivellisessänsäMonikon inessiivisiivellisissä
Monikon inessiivisiivellisissäniMonikon inessiivisiivellisissäsi
Monikon inessiivisiivellisissämmeMonikon inessiivisiivellisissänne
Monikon inessiivisiivellisissäänMonikon inessiivisiivellisissänsä
ElatiivisiivellisestäElatiivisiivellisestäni
ElatiivisiivellisestäsiElatiivisiivellisestämme
ElatiivisiivellisestänneElatiivisiivellisestään
ElatiivisiivellisestänsäMonikon elatiivisiivellisistä
Monikon elatiivisiivellisistäniMonikon elatiivisiivellisistäsi
Monikon elatiivisiivellisistämmeMonikon elatiivisiivellisistänne
Monikon elatiivisiivellisistäänMonikon elatiivisiivellisistänsä
IllatiivisiivelliseenIllatiivisiivelliseeni
IllatiivisiivelliseesiIllatiivisiivelliseemme
IllatiivisiivelliseenneIllatiivisiivelliseensä
Monikon illatiivisiivellisiinMonikon illatiivisiivellisiini
Monikon illatiivisiivellisiisiMonikon illatiivisiivellisiimme
Monikon illatiivisiivellisiinneMonikon illatiivisiivellisiinsä
AdessiivisiivelliselläAdessiivisiivelliselläni
AdessiivisiivelliselläsiAdessiivisiivellisellämme
AdessiivisiivellisellänneAdessiivisiivellisellään
AdessiivisiivellisellänsäMonikon adessiivisiivellisillä
Monikon adessiivisiivellisilläniMonikon adessiivisiivellisilläsi
Monikon adessiivisiivellisillämmeMonikon adessiivisiivellisillänne
Monikon adessiivisiivellisilläänMonikon adessiivisiivellisillänsä
AblatiivisiivelliseltäAblatiivisiivelliseltäni
AblatiivisiivelliseltäsiAblatiivisiivelliseltämme
AblatiivisiivelliseltänneAblatiivisiivelliseltään
AblatiivisiivelliseltänsäMonikon ablatiivisiivellisiltä
Monikon ablatiivisiivellisiltäniMonikon ablatiivisiivellisiltäsi
Monikon ablatiivisiivellisiltämmeMonikon ablatiivisiivellisiltänne
Monikon ablatiivisiivellisiltäänMonikon ablatiivisiivellisiltänsä
AllatiivisiivelliselleAllatiivisiivelliselleni
AllatiivisiivellisellesiAllatiivisiivellisellemme
AllatiivisiivellisellenneAllatiivisiivelliselleen
AllatiivisiivellisellensäMonikon allatiivisiivellisille
Monikon allatiivisiivellisilleniMonikon allatiivisiivellisillesi
Monikon allatiivisiivellisillemmeMonikon allatiivisiivellisillenne
Monikon allatiivisiivellisilleenMonikon allatiivisiivellisillensä
EssiivisiivellisenäEssiivisiivellisenäni
EssiivisiivellisenäsiEssiivisiivellisenämme
EssiivisiivellisenänneEssiivisiivellisenään
EssiivisiivellisenänsäMonikon essiivisiivellisinä
Monikon essiivisiivellisinäniMonikon essiivisiivellisinäsi
Monikon essiivisiivellisinämmeMonikon essiivisiivellisinänne
Monikon essiivisiivellisinäänMonikon essiivisiivellisinänsä
TranslatiivisiivelliseksiTranslatiivisiivellisekseni
TranslatiivisiivelliseksesiTranslatiivisiivelliseksemme
TranslatiivisiivelliseksenneTranslatiivisiivellisekseen
TranslatiivisiivelliseksensäMonikon translatiivisiivellisiksi
Monikon translatiivisiivellisikseniMonikon translatiivisiivellisiksesi
Monikon translatiivisiivellisiksemmeMonikon translatiivisiivellisiksenne
Monikon translatiivisiivellisikseenMonikon translatiivisiivellisiksensä
Monikon instruktiivisiivellisinAbessiivisiivellisettä
AbessiivisiivellisettäniAbessiivisiivellisettäsi
AbessiivisiivellisettämmeAbessiivisiivellisettänne
AbessiivisiivellisettäänAbessiivisiivellisettänsä
Monikon abessiivisiivellisittäMonikon abessiivisiivellisittäni
Monikon abessiivisiivellisittäsiMonikon abessiivisiivellisittämme
Monikon abessiivisiivellisittänneMonikon abessiivisiivellisittään
Monikon abessiivisiivellisittänsäMonikon komitatiivisiivellisine
Monikon komitatiivisiivellisineniMonikon komitatiivisiivellisinesi
Monikon komitatiivisiivellisinemmeMonikon komitatiivisiivellisinenne
Monikon komitatiivisiivellisineenMonikon komitatiivisiivellisinensä
Monikon akkusatiivisiivellisetMonikon akkusatiivisiivelliseni
Monikon akkusatiivisiivellisesiMonikon akkusatiivisiivellisemme
Monikon akkusatiivisiivellisenneMonikon akkusatiivisiivellisensä
AkkusatiivisiivelliseniAkkusatiivisiivellisesi
AkkusatiivisiivellisemmeAkkusatiivisiivellisenne
Akkusatiivisiivellisensä