Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Tarkoititko
siipi
?
Samankaltaisia sanoja
parveiluun osallistuva
siivellinen
muoto
sarvellinen
siitä vain
siiveke
siivekäs
siivellä eläjä
siivelläeläjä
siivenisku
siivetön
siveellinen
sivullinen
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen jolla on siivet
Taivutusmuodot
Monikko
siivelliset
Monikko
siivelliseni
Monikko
siivellisesi
Monikko
siivellisemme
Monikko
siivellisenne
Monikko
siivellisensä
Genetiivi
siivellisen
Genetiivi
siivelliseni
Genetiivi
siivellisesi
Genetiivi
siivellisemme
Genetiivi
siivellisenne
Genetiivi
siivellisensä
Monikon genetiivi
siivellisten
Monikon genetiivi
siivellisien
Monikon genetiivi
siivellisteni
Monikon genetiivi
siivellisieni
Monikon genetiivi
siivellistesi
Monikon genetiivi
siivellisiesi
Monikon genetiivi
siivellistemme
Monikon genetiivi
siivellisiemme
Monikon genetiivi
siivellistenne
Monikon genetiivi
siivellisienne
Monikon genetiivi
siivellistensä
Monikon genetiivi
siivellisiensä
Partitiivi
siivellistä
Partitiivi
siivellistäni
Partitiivi
siivellistäsi
Partitiivi
siivellistämme
Partitiivi
siivellistänne
Partitiivi
siivellistään
Partitiivi
siivellistänsä
Monikon partitiivi
siivellisiä
Monikon partitiivi
siivellisiäni
Monikon partitiivi
siivellisiäsi
Monikon partitiivi
siivellisiämme
Monikon partitiivi
siivellisiänne
Monikon partitiivi
siivellisiään
Monikon partitiivi
siivellisiänsä
Inessiivi
siivellisessä
Inessiivi
siivellisessäni
Inessiivi
siivellisessäsi
Inessiivi
siivellisessämme
Inessiivi
siivellisessänne
Inessiivi
siivellisessään
Inessiivi
siivellisessänsä
Monikon inessiivi
siivellisissä
Monikon inessiivi
siivellisissäni
Monikon inessiivi
siivellisissäsi
Monikon inessiivi
siivellisissämme
Monikon inessiivi
siivellisissänne
Monikon inessiivi
siivellisissään
Monikon inessiivi
siivellisissänsä
Elatiivi
siivellisestä
Elatiivi
siivellisestäni
Elatiivi
siivellisestäsi
Elatiivi
siivellisestämme
Elatiivi
siivellisestänne
Elatiivi
siivellisestään
Elatiivi
siivellisestänsä
Monikon elatiivi
siivellisistä
Monikon elatiivi
siivellisistäni
Monikon elatiivi
siivellisistäsi
Monikon elatiivi
siivellisistämme
Monikon elatiivi
siivellisistänne
Monikon elatiivi
siivellisistään
Monikon elatiivi
siivellisistänsä
Illatiivi
siivelliseen
Illatiivi
siivelliseeni
Illatiivi
siivelliseesi
Illatiivi
siivelliseemme
Illatiivi
siivelliseenne
Illatiivi
siivelliseensä
Monikon illatiivi
siivellisiin
Monikon illatiivi
siivellisiini
Monikon illatiivi
siivellisiisi
Monikon illatiivi
siivellisiimme
Monikon illatiivi
siivellisiinne
Monikon illatiivi
siivellisiinsä
Adessiivi
siivellisellä
Adessiivi
siivelliselläni
Adessiivi
siivelliselläsi
Adessiivi
siivellisellämme
Adessiivi
siivellisellänne
Adessiivi
siivellisellään
Adessiivi
siivellisellänsä
Monikon adessiivi
siivellisillä
Monikon adessiivi
siivellisilläni
Monikon adessiivi
siivellisilläsi
Monikon adessiivi
siivellisillämme
Monikon adessiivi
siivellisillänne
Monikon adessiivi
siivellisillään
Monikon adessiivi
siivellisillänsä
Ablatiivi
siivelliseltä
Ablatiivi
siivelliseltäni
Ablatiivi
siivelliseltäsi
Ablatiivi
siivelliseltämme
Ablatiivi
siivelliseltänne
Ablatiivi
siivelliseltään
Ablatiivi
siivelliseltänsä
Monikon ablatiivi
siivellisiltä
Monikon ablatiivi
siivellisiltäni
Monikon ablatiivi
siivellisiltäsi
Monikon ablatiivi
siivellisiltämme
Monikon ablatiivi
siivellisiltänne
Monikon ablatiivi
siivellisiltään
Monikon ablatiivi
siivellisiltänsä
Allatiivi
siivelliselle
Allatiivi
siivelliselleni
Allatiivi
siivellisellesi
Allatiivi
siivellisellemme
Allatiivi
siivellisellenne
Allatiivi
siivelliselleen
Allatiivi
siivellisellensä
Monikon allatiivi
siivellisille
Monikon allatiivi
siivellisilleni
Monikon allatiivi
siivellisillesi
Monikon allatiivi
siivellisillemme
Monikon allatiivi
siivellisillenne
Monikon allatiivi
siivellisilleen
Monikon allatiivi
siivellisillensä
Essiivi
siivellisenä
Essiivi
siivellisenäni
Essiivi
siivellisenäsi
Essiivi
siivellisenämme
Essiivi
siivellisenänne
Essiivi
siivellisenään
Essiivi
siivellisenänsä
Monikon essiivi
siivellisinä
Monikon essiivi
siivellisinäni
Monikon essiivi
siivellisinäsi
Monikon essiivi
siivellisinämme
Monikon essiivi
siivellisinänne
Monikon essiivi
siivellisinään
Monikon essiivi
siivellisinänsä
Translatiivi
siivelliseksi
Translatiivi
siivellisekseni
Translatiivi
siivelliseksesi
Translatiivi
siivelliseksemme
Translatiivi
siivelliseksenne
Translatiivi
siivellisekseen
Translatiivi
siivelliseksensä
Monikon translatiivi
siivellisiksi
Monikon translatiivi
siivellisikseni
Monikon translatiivi
siivellisiksesi
Monikon translatiivi
siivellisiksemme
Monikon translatiivi
siivellisiksenne
Monikon translatiivi
siivellisikseen
Monikon translatiivi
siivellisiksensä
Monikon instruktiivi
siivellisin
Abessiivi
siivellisettä
Abessiivi
siivellisettäni
Abessiivi
siivellisettäsi
Abessiivi
siivellisettämme
Abessiivi
siivellisettänne
Abessiivi
siivellisettään
Abessiivi
siivellisettänsä
Monikon abessiivi
siivellisittä
Monikon abessiivi
siivellisittäni
Monikon abessiivi
siivellisittäsi
Monikon abessiivi
siivellisittämme
Monikon abessiivi
siivellisittänne
Monikon abessiivi
siivellisittään
Monikon abessiivi
siivellisittänsä
Monikon komitatiivi
siivellisine
Monikon komitatiivi
siivellisineni
Monikon komitatiivi
siivellisinesi
Monikon komitatiivi
siivellisinemme
Monikon komitatiivi
siivellisinenne
Monikon komitatiivi
siivellisineen
Monikon komitatiivi
siivellisinensä
Monikon akkusatiivi
siivelliset
Monikon akkusatiivi
siivelliseni
Monikon akkusatiivi
siivellisesi
Monikon akkusatiivi
siivellisemme
Monikon akkusatiivi
siivellisenne
Monikon akkusatiivi
siivellisensä
Akkusatiivi
siivelliseni
Akkusatiivi
siivellisesi
Akkusatiivi
siivellisemme
Akkusatiivi
siivellisenne
Akkusatiivi
siivellisensä