Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lahjomiset | Genetiivi | lahjomisen |
| Monikon genetiivi | lahjomisten | Monikon genetiivi | lahjomisien |
| Partitiivi | lahjomista | Monikon partitiivi | lahjomisia |
| Inessiivi | lahjomisessa | Monikon inessiivi | lahjomisissa |
| Elatiivi | lahjomisesta | Monikon elatiivi | lahjomisista |
| Illatiivi | lahjomiseen | Monikon illatiivi | lahjomisiin |
| Adessiivi | lahjomisella | Monikon adessiivi | lahjomisilla |
| Ablatiivi | lahjomiselta | Monikon ablatiivi | lahjomisilta |
| Allatiivi | lahjomiselle | Monikon allatiivi | lahjomisille |
| Essiivi | lahjomisena | Monikon essiivi | lahjomisina |
| Translatiivi | lahjomiseksi | Monikon translatiivi | lahjomisiksi |
| Monikon instruktiivi | lahjomisin | Abessiivi | lahjomisetta |
| Monikon abessiivi | lahjomisitta | Monikon akkusatiivi | lahjomiset |