Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantilurch
espanjatitubeo

Taivutusmuodot

MonikkohorjumisetGenetiivihorjumisen
Monikon genetiivihorjumistenMonikon genetiivihorjumisien
PartitiivihorjumistaMonikon partitiivihorjumisia
InessiivihorjumisessaMonikon inessiivihorjumisissa
ElatiivihorjumisestaMonikon elatiivihorjumisista
IllatiivihorjumiseenMonikon illatiivihorjumisiin
AdessiivihorjumisellaMonikon adessiivihorjumisilla
AblatiivihorjumiseltaMonikon ablatiivihorjumisilta
AllatiivihorjumiselleMonikon allatiivihorjumisille
EssiivihorjumisenaMonikon essiivihorjumisina
TranslatiivihorjumiseksiMonikon translatiivihorjumisiksi
Monikon instruktiivihorjumisinAbessiivihorjumisetta
Monikon abessiivihorjumisittaMonikon akkusatiivihorjumiset