Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Tarkoititko
lopullinen
?
Samankaltaisia sanoja
viimeksi kuluneen vuoden aikana käyttäneet
viimeksi mainittu
viimeksi suoritettava saatava
viimekädessä
viimesijainen lainaaja
viimesijainen saatava
viimesijainen toimittaja
viimesijainen velkoja
Taivutusmuodot
Monikko
viimekätiset
Monikko
viimekätiseni
Monikko
viimekätisesi
Monikko
viimekätisemme
Monikko
viimekätisenne
Monikko
viimekätisensä
Genetiivi
viimekätisen
Genetiivi
viimekätiseni
Genetiivi
viimekätisesi
Genetiivi
viimekätisemme
Genetiivi
viimekätisenne
Genetiivi
viimekätisensä
Monikon genetiivi
viimekätisten
Monikon genetiivi
viimekätisien
Monikon genetiivi
viimekätisteni
Monikon genetiivi
viimekätisieni
Monikon genetiivi
viimekätistesi
Monikon genetiivi
viimekätisiesi
Monikon genetiivi
viimekätistemme
Monikon genetiivi
viimekätisiemme
Monikon genetiivi
viimekätistenne
Monikon genetiivi
viimekätisienne
Monikon genetiivi
viimekätistensä
Monikon genetiivi
viimekätisiensä
Partitiivi
viimekätistä
Partitiivi
viimekätistäni
Partitiivi
viimekätistäsi
Partitiivi
viimekätistämme
Partitiivi
viimekätistänne
Partitiivi
viimekätistään
Partitiivi
viimekätistänsä
Monikon partitiivi
viimekätisiä
Monikon partitiivi
viimekätisiäni
Monikon partitiivi
viimekätisiäsi
Monikon partitiivi
viimekätisiämme
Monikon partitiivi
viimekätisiänne
Monikon partitiivi
viimekätisiään
Monikon partitiivi
viimekätisiänsä
Inessiivi
viimekätisessä
Inessiivi
viimekätisessäni
Inessiivi
viimekätisessäsi
Inessiivi
viimekätisessämme
Inessiivi
viimekätisessänne
Inessiivi
viimekätisessään
Inessiivi
viimekätisessänsä
Monikon inessiivi
viimekätisissä
Monikon inessiivi
viimekätisissäni
Monikon inessiivi
viimekätisissäsi
Monikon inessiivi
viimekätisissämme
Monikon inessiivi
viimekätisissänne
Monikon inessiivi
viimekätisissään
Monikon inessiivi
viimekätisissänsä
Elatiivi
viimekätisestä
Elatiivi
viimekätisestäni
Elatiivi
viimekätisestäsi
Elatiivi
viimekätisestämme
Elatiivi
viimekätisestänne
Elatiivi
viimekätisestään
Elatiivi
viimekätisestänsä
Monikon elatiivi
viimekätisistä
Monikon elatiivi
viimekätisistäni
Monikon elatiivi
viimekätisistäsi
Monikon elatiivi
viimekätisistämme
Monikon elatiivi
viimekätisistänne
Monikon elatiivi
viimekätisistään
Monikon elatiivi
viimekätisistänsä
Illatiivi
viimekätiseen
Illatiivi
viimekätiseeni
Illatiivi
viimekätiseesi
Illatiivi
viimekätiseemme
Illatiivi
viimekätiseenne
Illatiivi
viimekätiseensä
Monikon illatiivi
viimekätisiin
Monikon illatiivi
viimekätisiini
Monikon illatiivi
viimekätisiisi
Monikon illatiivi
viimekätisiimme
Monikon illatiivi
viimekätisiinne
Monikon illatiivi
viimekätisiinsä
Adessiivi
viimekätisellä
Adessiivi
viimekätiselläni
Adessiivi
viimekätiselläsi
Adessiivi
viimekätisellämme
Adessiivi
viimekätisellänne
Adessiivi
viimekätisellään
Adessiivi
viimekätisellänsä
Monikon adessiivi
viimekätisillä
Monikon adessiivi
viimekätisilläni
Monikon adessiivi
viimekätisilläsi
Monikon adessiivi
viimekätisillämme
Monikon adessiivi
viimekätisillänne
Monikon adessiivi
viimekätisillään
Monikon adessiivi
viimekätisillänsä
Ablatiivi
viimekätiseltä
Ablatiivi
viimekätiseltäni
Ablatiivi
viimekätiseltäsi
Ablatiivi
viimekätiseltämme
Ablatiivi
viimekätiseltänne
Ablatiivi
viimekätiseltään
Ablatiivi
viimekätiseltänsä
Monikon ablatiivi
viimekätisiltä
Monikon ablatiivi
viimekätisiltäni
Monikon ablatiivi
viimekätisiltäsi
Monikon ablatiivi
viimekätisiltämme
Monikon ablatiivi
viimekätisiltänne
Monikon ablatiivi
viimekätisiltään
Monikon ablatiivi
viimekätisiltänsä
Allatiivi
viimekätiselle
Allatiivi
viimekätiselleni
Allatiivi
viimekätisellesi
Allatiivi
viimekätisellemme
Allatiivi
viimekätisellenne
Allatiivi
viimekätiselleen
Allatiivi
viimekätisellensä
Monikon allatiivi
viimekätisille
Monikon allatiivi
viimekätisilleni
Monikon allatiivi
viimekätisillesi
Monikon allatiivi
viimekätisillemme
Monikon allatiivi
viimekätisillenne
Monikon allatiivi
viimekätisilleen
Monikon allatiivi
viimekätisillensä
Essiivi
viimekätisenä
Essiivi
viimekätisenäni
Essiivi
viimekätisenäsi
Essiivi
viimekätisenämme
Essiivi
viimekätisenänne
Essiivi
viimekätisenään
Essiivi
viimekätisenänsä
Monikon essiivi
viimekätisinä
Monikon essiivi
viimekätisinäni
Monikon essiivi
viimekätisinäsi
Monikon essiivi
viimekätisinämme
Monikon essiivi
viimekätisinänne
Monikon essiivi
viimekätisinään
Monikon essiivi
viimekätisinänsä
Translatiivi
viimekätiseksi
Translatiivi
viimekätisekseni
Translatiivi
viimekätiseksesi
Translatiivi
viimekätiseksemme
Translatiivi
viimekätiseksenne
Translatiivi
viimekätisekseen
Translatiivi
viimekätiseksensä
Monikon translatiivi
viimekätisiksi
Monikon translatiivi
viimekätisikseni
Monikon translatiivi
viimekätisiksesi
Monikon translatiivi
viimekätisiksemme
Monikon translatiivi
viimekätisiksenne
Monikon translatiivi
viimekätisikseen
Monikon translatiivi
viimekätisiksensä
Monikon instruktiivi
viimekätisin
Abessiivi
viimekätisettä
Abessiivi
viimekätisettäni
Abessiivi
viimekätisettäsi
Abessiivi
viimekätisettämme
Abessiivi
viimekätisettänne
Abessiivi
viimekätisettään
Abessiivi
viimekätisettänsä
Monikon abessiivi
viimekätisittä
Monikon abessiivi
viimekätisittäni
Monikon abessiivi
viimekätisittäsi
Monikon abessiivi
viimekätisittämme
Monikon abessiivi
viimekätisittänne
Monikon abessiivi
viimekätisittään
Monikon abessiivi
viimekätisittänsä
Monikon komitatiivi
viimekätisine
Monikon komitatiivi
viimekätisineni
Monikon komitatiivi
viimekätisinesi
Monikon komitatiivi
viimekätisinemme
Monikon komitatiivi
viimekätisinenne
Monikon komitatiivi
viimekätisineen
Monikon komitatiivi
viimekätisinensä
Monikon akkusatiivi
viimekätiset
Monikon akkusatiivi
viimekätiseni
Monikon akkusatiivi
viimekätisesi
Monikon akkusatiivi
viimekätisemme
Monikon akkusatiivi
viimekätisenne
Monikon akkusatiivi
viimekätisensä
Akkusatiivi
viimekätiseni
Akkusatiivi
viimekätisesi
Akkusatiivi
viimekätisemme
Akkusatiivi
viimekätisenne
Akkusatiivi
viimekätisensä