Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopäällysteetGenetiivipäällysteen
Monikon genetiivipäällysteidenMonikon genetiivipäällysteitten
PartitiivipäällystettäMonikon partitiivipäällysteitä
InessiivipäällysteessäMonikon inessiivipäällysteissä
ElatiivipäällysteestäMonikon elatiivipäällysteistä
IllatiivipäällysteeseenMonikon illatiivipäällysteisiin
Monikon illatiivipäällysteihinAdessiivipäällysteellä
Monikon adessiivipäällysteilläAblatiivipäällysteeltä
Monikon ablatiivipäällysteiltäAllatiivipäällysteelle
Monikon allatiivipäällysteilleEssiivipäällysteenä
Monikon essiivipäällysteinäTranslatiivipäällysteeksi
Monikon translatiivipäällysteiksiMonikon instruktiivipäällystein
AbessiivipäällysteettäMonikon abessiivipäällysteittä
Monikon akkusatiivipäällysteet