Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
2.
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenNorthern England
3.
Muut/tuntemattomat
4.

Taivutusmuodot

MonikkohaarakonttoritGenetiivihaarakonttorin
Monikon genetiivihaarakonttorienMonikon genetiivihaarakonttoreiden
Monikon genetiivihaarakonttoreittenPartitiivihaarakonttoria
Monikon partitiivihaarakonttoreitaMonikon partitiivihaarakonttoreja
InessiivihaarakonttorissaMonikon inessiivihaarakonttoreissa
ElatiivihaarakonttoristaMonikon elatiivihaarakonttoreista
IllatiivihaarakonttoriinMonikon illatiivihaarakonttoreihin
AdessiivihaarakonttorillaMonikon adessiivihaarakonttoreilla
AblatiivihaarakonttoriltaMonikon ablatiivihaarakonttoreilta
AllatiivihaarakonttorilleMonikon allatiivihaarakonttoreille
EssiivihaarakonttorinaMonikon essiivihaarakonttoreina
TranslatiivihaarakonttoriksiMonikon translatiivihaarakonttoreiksi
Monikon instruktiivihaarakonttoreinAbessiivihaarakonttoritta
Monikon abessiivihaarakonttoreittaMonikon akkusatiivihaarakonttorit