Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoylevämielisetMonikkoylevämieliseni
MonikkoylevämielisesiMonikkoylevämielisemme
MonikkoylevämielisenneMonikkoylevämielisensä
GenetiiviylevämielisenGenetiiviylevämieliseni
GenetiiviylevämielisesiGenetiiviylevämielisemme
GenetiiviylevämielisenneGenetiiviylevämielisensä
Monikon genetiiviylevämielistenMonikon genetiiviylevämielisien
Monikon genetiiviylevämielisteniMonikon genetiiviylevämielisieni
Monikon genetiiviylevämielistesiMonikon genetiiviylevämielisiesi
Monikon genetiiviylevämielistemmeMonikon genetiiviylevämielisiemme
Monikon genetiiviylevämielistenneMonikon genetiiviylevämielisienne
Monikon genetiiviylevämielistensäMonikon genetiiviylevämielisiensä
PartitiiviylevämielistäPartitiiviylevämielistäni
PartitiiviylevämielistäsiPartitiiviylevämielistämme
PartitiiviylevämielistännePartitiiviylevämielistään
PartitiiviylevämielistänsäMonikon partitiiviylevämielisiä
Monikon partitiiviylevämielisiäniMonikon partitiiviylevämielisiäsi
Monikon partitiiviylevämielisiämmeMonikon partitiiviylevämielisiänne
Monikon partitiiviylevämielisiäänMonikon partitiiviylevämielisiänsä
InessiiviylevämielisessäInessiiviylevämielisessäni
InessiiviylevämielisessäsiInessiiviylevämielisessämme
InessiiviylevämielisessänneInessiiviylevämielisessään
InessiiviylevämielisessänsäMonikon inessiiviylevämielisissä
Monikon inessiiviylevämielisissäniMonikon inessiiviylevämielisissäsi
Monikon inessiiviylevämielisissämmeMonikon inessiiviylevämielisissänne
Monikon inessiiviylevämielisissäänMonikon inessiiviylevämielisissänsä
ElatiiviylevämielisestäElatiiviylevämielisestäni
ElatiiviylevämielisestäsiElatiiviylevämielisestämme
ElatiiviylevämielisestänneElatiiviylevämielisestään
ElatiiviylevämielisestänsäMonikon elatiiviylevämielisistä
Monikon elatiiviylevämielisistäniMonikon elatiiviylevämielisistäsi
Monikon elatiiviylevämielisistämmeMonikon elatiiviylevämielisistänne
Monikon elatiiviylevämielisistäänMonikon elatiiviylevämielisistänsä
IllatiiviylevämieliseenIllatiiviylevämieliseeni
IllatiiviylevämieliseesiIllatiiviylevämieliseemme
IllatiiviylevämieliseenneIllatiiviylevämieliseensä
Monikon illatiiviylevämielisiinMonikon illatiiviylevämielisiini
Monikon illatiiviylevämielisiisiMonikon illatiiviylevämielisiimme
Monikon illatiiviylevämielisiinneMonikon illatiiviylevämielisiinsä
AdessiiviylevämieliselläAdessiiviylevämieliselläni
AdessiiviylevämieliselläsiAdessiiviylevämielisellämme
AdessiiviylevämielisellänneAdessiiviylevämielisellään
AdessiiviylevämielisellänsäMonikon adessiiviylevämielisillä
Monikon adessiiviylevämielisilläniMonikon adessiiviylevämielisilläsi
Monikon adessiiviylevämielisillämmeMonikon adessiiviylevämielisillänne
Monikon adessiiviylevämielisilläänMonikon adessiiviylevämielisillänsä
AblatiiviylevämieliseltäAblatiiviylevämieliseltäni
AblatiiviylevämieliseltäsiAblatiiviylevämieliseltämme
AblatiiviylevämieliseltänneAblatiiviylevämieliseltään
AblatiiviylevämieliseltänsäMonikon ablatiiviylevämielisiltä
Monikon ablatiiviylevämielisiltäniMonikon ablatiiviylevämielisiltäsi
Monikon ablatiiviylevämielisiltämmeMonikon ablatiiviylevämielisiltänne
Monikon ablatiiviylevämielisiltäänMonikon ablatiiviylevämielisiltänsä
AllatiiviylevämieliselleAllatiiviylevämieliselleni
AllatiiviylevämielisellesiAllatiiviylevämielisellemme
AllatiiviylevämielisellenneAllatiiviylevämieliselleen
AllatiiviylevämielisellensäMonikon allatiiviylevämielisille
Monikon allatiiviylevämielisilleniMonikon allatiiviylevämielisillesi
Monikon allatiiviylevämielisillemmeMonikon allatiiviylevämielisillenne
Monikon allatiiviylevämielisilleenMonikon allatiiviylevämielisillensä
EssiiviylevämielisenäEssiiviylevämielisenäni
EssiiviylevämielisenäsiEssiiviylevämielisenämme
EssiiviylevämielisenänneEssiiviylevämielisenään
EssiiviylevämielisenänsäMonikon essiiviylevämielisinä
Monikon essiiviylevämielisinäniMonikon essiiviylevämielisinäsi
Monikon essiiviylevämielisinämmeMonikon essiiviylevämielisinänne
Monikon essiiviylevämielisinäänMonikon essiiviylevämielisinänsä
TranslatiiviylevämieliseksiTranslatiiviylevämielisekseni
TranslatiiviylevämieliseksesiTranslatiiviylevämieliseksemme
TranslatiiviylevämieliseksenneTranslatiiviylevämielisekseen
TranslatiiviylevämieliseksensäMonikon translatiiviylevämielisiksi
Monikon translatiiviylevämielisikseniMonikon translatiiviylevämielisiksesi
Monikon translatiiviylevämielisiksemmeMonikon translatiiviylevämielisiksenne
Monikon translatiiviylevämielisikseenMonikon translatiiviylevämielisiksensä
Monikon instruktiiviylevämielisinAbessiiviylevämielisettä
AbessiiviylevämielisettäniAbessiiviylevämielisettäsi
AbessiiviylevämielisettämmeAbessiiviylevämielisettänne
AbessiiviylevämielisettäänAbessiiviylevämielisettänsä
Monikon abessiiviylevämielisittäMonikon abessiiviylevämielisittäni
Monikon abessiiviylevämielisittäsiMonikon abessiiviylevämielisittämme
Monikon abessiiviylevämielisittänneMonikon abessiiviylevämielisittään
Monikon abessiiviylevämielisittänsäMonikon komitatiiviylevämielisine
Monikon komitatiiviylevämielisineniMonikon komitatiiviylevämielisinesi
Monikon komitatiiviylevämielisinemmeMonikon komitatiiviylevämielisinenne
Monikon komitatiiviylevämielisineenMonikon komitatiiviylevämielisinensä
Monikon akkusatiiviylevämielisetMonikon akkusatiiviylevämieliseni
Monikon akkusatiiviylevämielisesiMonikon akkusatiiviylevämielisemme
Monikon akkusatiiviylevämielisenneMonikon akkusatiiviylevämielisensä
AkkusatiiviylevämieliseniAkkusatiiviylevämielisesi
AkkusatiiviylevämielisemmeAkkusatiiviylevämielisenne
Akkusatiiviylevämielisensä