Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomaamyyrärotatGenetiivimaamyyrärotan
Monikon genetiivimaamyyrärottienPartitiivimaamyyrärottaa
Monikon partitiivimaamyyrärottiaInessiivimaamyyrärotassa
Monikon inessiivimaamyyrärotissaElatiivimaamyyrärotasta
Monikon elatiivimaamyyrärotistaIllatiivimaamyyrärottaan
Monikon illatiivimaamyyrärottiinAdessiivimaamyyrärotalla
Monikon adessiivimaamyyrärotillaAblatiivimaamyyrärotalta
Monikon ablatiivimaamyyrärotiltaAllatiivimaamyyrärotalle
Monikon allatiivimaamyyrärotilleEssiivimaamyyrärottana
Monikon essiivimaamyyrärottinaTranslatiivimaamyyrärotaksi
Monikon translatiivimaamyyrärotiksiMonikon instruktiivimaamyyrärotin
AbessiivimaamyyrärotattaMonikon abessiivimaamyyrärotitta
Monikon akkusatiivimaamyyrärotat