Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.
4.

Taivutusmuodot

MonikkokorvausvelvollisetMonikkokorvausvelvolliseni
MonikkokorvausvelvollisesiMonikkokorvausvelvollisemme
MonikkokorvausvelvollisenneMonikkokorvausvelvollisensa
GenetiivikorvausvelvollisenGenetiivikorvausvelvolliseni
GenetiivikorvausvelvollisesiGenetiivikorvausvelvollisemme
GenetiivikorvausvelvollisenneGenetiivikorvausvelvollisensa
Monikon genetiivikorvausvelvollistenMonikon genetiivikorvausvelvollisien
Monikon genetiivikorvausvelvollisteniMonikon genetiivikorvausvelvollisieni
Monikon genetiivikorvausvelvollistesiMonikon genetiivikorvausvelvollisiesi
Monikon genetiivikorvausvelvollistemmeMonikon genetiivikorvausvelvollisiemme
Monikon genetiivikorvausvelvollistenneMonikon genetiivikorvausvelvollisienne
Monikon genetiivikorvausvelvollistensaMonikon genetiivikorvausvelvollisiensa
PartitiivikorvausvelvollistaPartitiivikorvausvelvollistani
PartitiivikorvausvelvollistasiPartitiivikorvausvelvollistamme
PartitiivikorvausvelvollistannePartitiivikorvausvelvollistaan
PartitiivikorvausvelvollistansaMonikon partitiivikorvausvelvollisia
Monikon partitiivikorvausvelvollisianiMonikon partitiivikorvausvelvollisiasi
Monikon partitiivikorvausvelvollisiammeMonikon partitiivikorvausvelvollisianne
Monikon partitiivikorvausvelvollisiaanMonikon partitiivikorvausvelvollisiansa
InessiivikorvausvelvollisessaInessiivikorvausvelvollisessani
InessiivikorvausvelvollisessasiInessiivikorvausvelvollisessamme
InessiivikorvausvelvollisessanneInessiivikorvausvelvollisessaan
InessiivikorvausvelvollisessansaMonikon inessiivikorvausvelvollisissa
Monikon inessiivikorvausvelvollisissaniMonikon inessiivikorvausvelvollisissasi
Monikon inessiivikorvausvelvollisissammeMonikon inessiivikorvausvelvollisissanne
Monikon inessiivikorvausvelvollisissaanMonikon inessiivikorvausvelvollisissansa
ElatiivikorvausvelvollisestaElatiivikorvausvelvollisestani
ElatiivikorvausvelvollisestasiElatiivikorvausvelvollisestamme
ElatiivikorvausvelvollisestanneElatiivikorvausvelvollisestaan
ElatiivikorvausvelvollisestansaMonikon elatiivikorvausvelvollisista
Monikon elatiivikorvausvelvollisistaniMonikon elatiivikorvausvelvollisistasi
Monikon elatiivikorvausvelvollisistammeMonikon elatiivikorvausvelvollisistanne
Monikon elatiivikorvausvelvollisistaanMonikon elatiivikorvausvelvollisistansa
IllatiivikorvausvelvolliseenIllatiivikorvausvelvolliseeni
IllatiivikorvausvelvolliseesiIllatiivikorvausvelvolliseemme
IllatiivikorvausvelvolliseenneIllatiivikorvausvelvolliseensa
Monikon illatiivikorvausvelvollisiinMonikon illatiivikorvausvelvollisiini
Monikon illatiivikorvausvelvollisiisiMonikon illatiivikorvausvelvollisiimme
Monikon illatiivikorvausvelvollisiinneMonikon illatiivikorvausvelvollisiinsa
AdessiivikorvausvelvollisellaAdessiivikorvausvelvollisellani
AdessiivikorvausvelvollisellasiAdessiivikorvausvelvollisellamme
AdessiivikorvausvelvollisellanneAdessiivikorvausvelvollisellaan
AdessiivikorvausvelvollisellansaMonikon adessiivikorvausvelvollisilla
Monikon adessiivikorvausvelvollisillaniMonikon adessiivikorvausvelvollisillasi
Monikon adessiivikorvausvelvollisillammeMonikon adessiivikorvausvelvollisillanne
Monikon adessiivikorvausvelvollisillaanMonikon adessiivikorvausvelvollisillansa
AblatiivikorvausvelvolliseltaAblatiivikorvausvelvolliseltani
AblatiivikorvausvelvolliseltasiAblatiivikorvausvelvolliseltamme
AblatiivikorvausvelvolliseltanneAblatiivikorvausvelvolliseltaan
AblatiivikorvausvelvolliseltansaMonikon ablatiivikorvausvelvollisilta
Monikon ablatiivikorvausvelvollisiltaniMonikon ablatiivikorvausvelvollisiltasi
Monikon ablatiivikorvausvelvollisiltammeMonikon ablatiivikorvausvelvollisiltanne
Monikon ablatiivikorvausvelvollisiltaanMonikon ablatiivikorvausvelvollisiltansa
AllatiivikorvausvelvolliselleAllatiivikorvausvelvolliselleni
AllatiivikorvausvelvollisellesiAllatiivikorvausvelvollisellemme
AllatiivikorvausvelvollisellenneAllatiivikorvausvelvolliselleen
AllatiivikorvausvelvollisellensaMonikon allatiivikorvausvelvollisille
Monikon allatiivikorvausvelvollisilleniMonikon allatiivikorvausvelvollisillesi
Monikon allatiivikorvausvelvollisillemmeMonikon allatiivikorvausvelvollisillenne
Monikon allatiivikorvausvelvollisilleenMonikon allatiivikorvausvelvollisillensa
EssiivikorvausvelvollisenaEssiivikorvausvelvollisenani
EssiivikorvausvelvollisenasiEssiivikorvausvelvollisenamme
EssiivikorvausvelvollisenanneEssiivikorvausvelvollisenaan
EssiivikorvausvelvollisenansaMonikon essiivikorvausvelvollisina
Monikon essiivikorvausvelvollisinaniMonikon essiivikorvausvelvollisinasi
Monikon essiivikorvausvelvollisinammeMonikon essiivikorvausvelvollisinanne
Monikon essiivikorvausvelvollisinaanMonikon essiivikorvausvelvollisinansa
TranslatiivikorvausvelvolliseksiTranslatiivikorvausvelvollisekseni
TranslatiivikorvausvelvolliseksesiTranslatiivikorvausvelvolliseksemme
TranslatiivikorvausvelvolliseksenneTranslatiivikorvausvelvollisekseen
TranslatiivikorvausvelvolliseksensaMonikon translatiivikorvausvelvollisiksi
Monikon translatiivikorvausvelvollisikseniMonikon translatiivikorvausvelvollisiksesi
Monikon translatiivikorvausvelvollisiksemmeMonikon translatiivikorvausvelvollisiksenne
Monikon translatiivikorvausvelvollisikseenMonikon translatiivikorvausvelvollisiksensa
Monikon instruktiivikorvausvelvollisinAbessiivikorvausvelvollisetta
AbessiivikorvausvelvollisettaniAbessiivikorvausvelvollisettasi
AbessiivikorvausvelvollisettammeAbessiivikorvausvelvollisettanne
AbessiivikorvausvelvollisettaanAbessiivikorvausvelvollisettansa
Monikon abessiivikorvausvelvollisittaMonikon abessiivikorvausvelvollisittani
Monikon abessiivikorvausvelvollisittasiMonikon abessiivikorvausvelvollisittamme
Monikon abessiivikorvausvelvollisittanneMonikon abessiivikorvausvelvollisittaan
Monikon abessiivikorvausvelvollisittansaMonikon komitatiivikorvausvelvollisine
Monikon komitatiivikorvausvelvollisineniMonikon komitatiivikorvausvelvollisinesi
Monikon komitatiivikorvausvelvollisinemmeMonikon komitatiivikorvausvelvollisinenne
Monikon komitatiivikorvausvelvollisineenMonikon komitatiivikorvausvelvollisinensa
Monikon akkusatiivikorvausvelvollisetMonikon akkusatiivikorvausvelvolliseni
Monikon akkusatiivikorvausvelvollisesiMonikon akkusatiivikorvausvelvollisemme
Monikon akkusatiivikorvausvelvollisenneMonikon akkusatiivikorvausvelvollisensa
AkkusatiivikorvausvelvolliseniAkkusatiivikorvausvelvollisesi
AkkusatiivikorvausvelvollisemmeAkkusatiivikorvausvelvollisenne
Akkusatiivikorvausvelvollisensa