Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
roundish
Taivutusmuodot
Monikko
pyöreähköt
Monikko
pyöreähköni
Monikko
pyöreähkösi
Monikko
pyöreähkömme
Monikko
pyöreähkönne
Monikko
pyöreähkönsä
Genetiivi
pyöreähkön
Genetiivi
pyöreähköni
Genetiivi
pyöreähkösi
Genetiivi
pyöreähkömme
Genetiivi
pyöreähkönne
Genetiivi
pyöreähkönsä
Monikon genetiivi
pyöreähköjen
Monikon genetiivi
pyöreähköjeni
Monikon genetiivi
pyöreähköjesi
Monikon genetiivi
pyöreähköjemme
Monikon genetiivi
pyöreähköjenne
Monikon genetiivi
pyöreähköjensä
Partitiivi
pyöreähköä
Partitiivi
pyöreähköäni
Partitiivi
pyöreähköäsi
Partitiivi
pyöreähköämme
Partitiivi
pyöreähköänne
Partitiivi
pyöreähköään
Partitiivi
pyöreähköänsä
Monikon partitiivi
pyöreähköjä
Monikon partitiivi
pyöreähköjäni
Monikon partitiivi
pyöreähköjäsi
Monikon partitiivi
pyöreähköjämme
Monikon partitiivi
pyöreähköjänne
Monikon partitiivi
pyöreähköjään
Monikon partitiivi
pyöreähköjänsä
Inessiivi
pyöreähkössä
Inessiivi
pyöreähkössäni
Inessiivi
pyöreähkössäsi
Inessiivi
pyöreähkössämme
Inessiivi
pyöreähkössänne
Inessiivi
pyöreähkössään
Inessiivi
pyöreähkössänsä
Monikon inessiivi
pyöreähköissä
Monikon inessiivi
pyöreähköissäni
Monikon inessiivi
pyöreähköissäsi
Monikon inessiivi
pyöreähköissämme
Monikon inessiivi
pyöreähköissänne
Monikon inessiivi
pyöreähköissään
Monikon inessiivi
pyöreähköissänsä
Elatiivi
pyöreähköstä
Elatiivi
pyöreähköstäni
Elatiivi
pyöreähköstäsi
Elatiivi
pyöreähköstämme
Elatiivi
pyöreähköstänne
Elatiivi
pyöreähköstään
Elatiivi
pyöreähköstänsä
Monikon elatiivi
pyöreähköistä
Monikon elatiivi
pyöreähköistäni
Monikon elatiivi
pyöreähköistäsi
Monikon elatiivi
pyöreähköistämme
Monikon elatiivi
pyöreähköistänne
Monikon elatiivi
pyöreähköistään
Monikon elatiivi
pyöreähköistänsä
Illatiivi
pyöreähköön
Illatiivi
pyöreähkööni
Illatiivi
pyöreähköösi
Illatiivi
pyöreähköömme
Illatiivi
pyöreähköönne
Illatiivi
pyöreähköönsä
Monikon illatiivi
pyöreähköihin
Monikon illatiivi
pyöreähköihini
Monikon illatiivi
pyöreähköihisi
Monikon illatiivi
pyöreähköihimme
Monikon illatiivi
pyöreähköihinne
Monikon illatiivi
pyöreähköihinsä
Adessiivi
pyöreähköllä
Adessiivi
pyöreähkölläni
Adessiivi
pyöreähkölläsi
Adessiivi
pyöreähköllämme
Adessiivi
pyöreähköllänne
Adessiivi
pyöreähköllään
Adessiivi
pyöreähköllänsä
Monikon adessiivi
pyöreähköillä
Monikon adessiivi
pyöreähköilläni
Monikon adessiivi
pyöreähköilläsi
Monikon adessiivi
pyöreähköillämme
Monikon adessiivi
pyöreähköillänne
Monikon adessiivi
pyöreähköillään
Monikon adessiivi
pyöreähköillänsä
Ablatiivi
pyöreähköltä
Ablatiivi
pyöreähköltäni
Ablatiivi
pyöreähköltäsi
Ablatiivi
pyöreähköltämme
Ablatiivi
pyöreähköltänne
Ablatiivi
pyöreähköltään
Ablatiivi
pyöreähköltänsä
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltä
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltäni
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltäsi
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltämme
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltänne
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltään
Monikon ablatiivi
pyöreähköiltänsä
Allatiivi
pyöreähkölle
Allatiivi
pyöreähkölleni
Allatiivi
pyöreähköllesi
Allatiivi
pyöreähköllemme
Allatiivi
pyöreähköllenne
Allatiivi
pyöreähkölleen
Allatiivi
pyöreähköllensä
Monikon allatiivi
pyöreähköille
Monikon allatiivi
pyöreähköilleni
Monikon allatiivi
pyöreähköillesi
Monikon allatiivi
pyöreähköillemme
Monikon allatiivi
pyöreähköillenne
Monikon allatiivi
pyöreähköilleen
Monikon allatiivi
pyöreähköillensä
Essiivi
pyöreähkönä
Essiivi
pyöreähkönäni
Essiivi
pyöreähkönäsi
Essiivi
pyöreähkönämme
Essiivi
pyöreähkönänne
Essiivi
pyöreähkönään
Essiivi
pyöreähkönänsä
Monikon essiivi
pyöreähköinä
Monikon essiivi
pyöreähköinäni
Monikon essiivi
pyöreähköinäsi
Monikon essiivi
pyöreähköinämme
Monikon essiivi
pyöreähköinänne
Monikon essiivi
pyöreähköinään
Monikon essiivi
pyöreähköinänsä
Translatiivi
pyöreähköksi
Translatiivi
pyöreähkökseni
Translatiivi
pyöreähköksesi
Translatiivi
pyöreähköksemme
Translatiivi
pyöreähköksenne
Translatiivi
pyöreähkökseen
Translatiivi
pyöreähköksensä
Monikon translatiivi
pyöreähköiksi
Monikon translatiivi
pyöreähköikseni
Monikon translatiivi
pyöreähköiksesi
Monikon translatiivi
pyöreähköiksemme
Monikon translatiivi
pyöreähköiksenne
Monikon translatiivi
pyöreähköikseen
Monikon translatiivi
pyöreähköiksensä
Monikon instruktiivi
pyöreähköin
Abessiivi
pyöreähköttä
Abessiivi
pyöreähköttäni
Abessiivi
pyöreähköttäsi
Abessiivi
pyöreähköttämme
Abessiivi
pyöreähköttänne
Abessiivi
pyöreähköttään
Abessiivi
pyöreähköttänsä
Monikon abessiivi
pyöreähköittä
Monikon abessiivi
pyöreähköittäni
Monikon abessiivi
pyöreähköittäsi
Monikon abessiivi
pyöreähköittämme
Monikon abessiivi
pyöreähköittänne
Monikon abessiivi
pyöreähköittään
Monikon abessiivi
pyöreähköittänsä
Monikon komitatiivi
pyöreähköine
Monikon komitatiivi
pyöreähköineni
Monikon komitatiivi
pyöreähköinesi
Monikon komitatiivi
pyöreähköinemme
Monikon komitatiivi
pyöreähköinenne
Monikon komitatiivi
pyöreähköineen
Monikon komitatiivi
pyöreähköinensä
Monikon akkusatiivi
pyöreähköt
Monikon akkusatiivi
pyöreähköni
Monikon akkusatiivi
pyöreähkösi
Monikon akkusatiivi
pyöreähkömme
Monikon akkusatiivi
pyöreähkönne
Monikon akkusatiivi
pyöreähkönsä
Akkusatiivi
pyöreähköni
Akkusatiivi
pyöreähkösi
Akkusatiivi
pyöreähkömme
Akkusatiivi
pyöreähkönne
Akkusatiivi
pyöreähkönsä