Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. lahjasta sen saajan maksama vero

Taivutusmuodot

MonikkolahjaverotGenetiivilahjaveron
Monikon genetiivilahjaverojenPartitiivilahjaveroa
Monikon partitiivilahjaverojaInessiivilahjaverossa
Monikon inessiivilahjaveroissaElatiivilahjaverosta
Monikon elatiivilahjaveroistaIllatiivilahjaveroon
Monikon illatiivilahjaveroihinAdessiivilahjaverolla
Monikon adessiivilahjaveroillaAblatiivilahjaverolta
Monikon ablatiivilahjaveroiltaAllatiivilahjaverolle
Monikon allatiivilahjaveroilleEssiivilahjaverona
Monikon essiivilahjaveroinaTranslatiivilahjaveroksi
Monikon translatiivilahjaveroiksiMonikon instruktiivilahjaveroin
AbessiivilahjaverottaMonikon abessiivilahjaveroitta
Monikon akkusatiivilahjaverot