| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | työluvat | Genetiivi | työluvan |
| Monikon genetiivi | työlupien | Partitiivi | työlupaa |
| Monikon partitiivi | työlupia | Inessiivi | työluvassa |
| Monikon inessiivi | työluvissa | Elatiivi | työluvasta |
| Monikon elatiivi | työluvista | Illatiivi | työlupaan |
| Monikon illatiivi | työlupiin | Adessiivi | työluvalla |
| Monikon adessiivi | työluvilla | Ablatiivi | työluvalta |
| Monikon ablatiivi | työluvilta | Allatiivi | työluvalle |
| Monikon allatiivi | työluville | Essiivi | työlupana |
| Monikon essiivi | työlupina | Translatiivi | työluvaksi |
| Monikon translatiivi | työluviksi | Monikon instruktiivi | työluvin |
| Abessiivi | työluvatta | Monikon abessiivi | työluvitta |
| Monikon akkusatiivi | työluvat |