Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkouhrautuvaisetMonikkouhrautuvaiseni
MonikkouhrautuvaisesiMonikkouhrautuvaisemme
MonikkouhrautuvaisenneMonikkouhrautuvaisensa
GenetiiviuhrautuvaisenGenetiiviuhrautuvaiseni
GenetiiviuhrautuvaisesiGenetiiviuhrautuvaisemme
GenetiiviuhrautuvaisenneGenetiiviuhrautuvaisensa
Monikon genetiiviuhrautuvaistenMonikon genetiiviuhrautuvaisien
Monikon genetiiviuhrautuvaisteniMonikon genetiiviuhrautuvaisieni
Monikon genetiiviuhrautuvaistesiMonikon genetiiviuhrautuvaisiesi
Monikon genetiiviuhrautuvaistemmeMonikon genetiiviuhrautuvaisiemme
Monikon genetiiviuhrautuvaistenneMonikon genetiiviuhrautuvaisienne
Monikon genetiiviuhrautuvaistensaMonikon genetiiviuhrautuvaisiensa
PartitiiviuhrautuvaistaPartitiiviuhrautuvaistani
PartitiiviuhrautuvaistasiPartitiiviuhrautuvaistamme
PartitiiviuhrautuvaistannePartitiiviuhrautuvaistaan
PartitiiviuhrautuvaistansaMonikon partitiiviuhrautuvaisia
Monikon partitiiviuhrautuvaisianiMonikon partitiiviuhrautuvaisiasi
Monikon partitiiviuhrautuvaisiammeMonikon partitiiviuhrautuvaisianne
Monikon partitiiviuhrautuvaisiaanMonikon partitiiviuhrautuvaisiansa
InessiiviuhrautuvaisessaInessiiviuhrautuvaisessani
InessiiviuhrautuvaisessasiInessiiviuhrautuvaisessamme
InessiiviuhrautuvaisessanneInessiiviuhrautuvaisessaan
InessiiviuhrautuvaisessansaMonikon inessiiviuhrautuvaisissa
Monikon inessiiviuhrautuvaisissaniMonikon inessiiviuhrautuvaisissasi
Monikon inessiiviuhrautuvaisissammeMonikon inessiiviuhrautuvaisissanne
Monikon inessiiviuhrautuvaisissaanMonikon inessiiviuhrautuvaisissansa
ElatiiviuhrautuvaisestaElatiiviuhrautuvaisestani
ElatiiviuhrautuvaisestasiElatiiviuhrautuvaisestamme
ElatiiviuhrautuvaisestanneElatiiviuhrautuvaisestaan
ElatiiviuhrautuvaisestansaMonikon elatiiviuhrautuvaisista
Monikon elatiiviuhrautuvaisistaniMonikon elatiiviuhrautuvaisistasi
Monikon elatiiviuhrautuvaisistammeMonikon elatiiviuhrautuvaisistanne
Monikon elatiiviuhrautuvaisistaanMonikon elatiiviuhrautuvaisistansa
IllatiiviuhrautuvaiseenIllatiiviuhrautuvaiseeni
IllatiiviuhrautuvaiseesiIllatiiviuhrautuvaiseemme
IllatiiviuhrautuvaiseenneIllatiiviuhrautuvaiseensa
Monikon illatiiviuhrautuvaisiinMonikon illatiiviuhrautuvaisiini
Monikon illatiiviuhrautuvaisiisiMonikon illatiiviuhrautuvaisiimme
Monikon illatiiviuhrautuvaisiinneMonikon illatiiviuhrautuvaisiinsa
AdessiiviuhrautuvaisellaAdessiiviuhrautuvaisellani
AdessiiviuhrautuvaisellasiAdessiiviuhrautuvaisellamme
AdessiiviuhrautuvaisellanneAdessiiviuhrautuvaisellaan
AdessiiviuhrautuvaisellansaMonikon adessiiviuhrautuvaisilla
Monikon adessiiviuhrautuvaisillaniMonikon adessiiviuhrautuvaisillasi
Monikon adessiiviuhrautuvaisillammeMonikon adessiiviuhrautuvaisillanne
Monikon adessiiviuhrautuvaisillaanMonikon adessiiviuhrautuvaisillansa
AblatiiviuhrautuvaiseltaAblatiiviuhrautuvaiseltani
AblatiiviuhrautuvaiseltasiAblatiiviuhrautuvaiseltamme
AblatiiviuhrautuvaiseltanneAblatiiviuhrautuvaiseltaan
AblatiiviuhrautuvaiseltansaMonikon ablatiiviuhrautuvaisilta
Monikon ablatiiviuhrautuvaisiltaniMonikon ablatiiviuhrautuvaisiltasi
Monikon ablatiiviuhrautuvaisiltammeMonikon ablatiiviuhrautuvaisiltanne
Monikon ablatiiviuhrautuvaisiltaanMonikon ablatiiviuhrautuvaisiltansa
AllatiiviuhrautuvaiselleAllatiiviuhrautuvaiselleni
AllatiiviuhrautuvaisellesiAllatiiviuhrautuvaisellemme
AllatiiviuhrautuvaisellenneAllatiiviuhrautuvaiselleen
AllatiiviuhrautuvaisellensaMonikon allatiiviuhrautuvaisille
Monikon allatiiviuhrautuvaisilleniMonikon allatiiviuhrautuvaisillesi
Monikon allatiiviuhrautuvaisillemmeMonikon allatiiviuhrautuvaisillenne
Monikon allatiiviuhrautuvaisilleenMonikon allatiiviuhrautuvaisillensa
EssiiviuhrautuvaisenaEssiiviuhrautuvaisenani
EssiiviuhrautuvaisenasiEssiiviuhrautuvaisenamme
EssiiviuhrautuvaisenanneEssiiviuhrautuvaisenaan
EssiiviuhrautuvaisenansaMonikon essiiviuhrautuvaisina
Monikon essiiviuhrautuvaisinaniMonikon essiiviuhrautuvaisinasi
Monikon essiiviuhrautuvaisinammeMonikon essiiviuhrautuvaisinanne
Monikon essiiviuhrautuvaisinaanMonikon essiiviuhrautuvaisinansa
TranslatiiviuhrautuvaiseksiTranslatiiviuhrautuvaisekseni
TranslatiiviuhrautuvaiseksesiTranslatiiviuhrautuvaiseksemme
TranslatiiviuhrautuvaiseksenneTranslatiiviuhrautuvaisekseen
TranslatiiviuhrautuvaiseksensaMonikon translatiiviuhrautuvaisiksi
Monikon translatiiviuhrautuvaisikseniMonikon translatiiviuhrautuvaisiksesi
Monikon translatiiviuhrautuvaisiksemmeMonikon translatiiviuhrautuvaisiksenne
Monikon translatiiviuhrautuvaisikseenMonikon translatiiviuhrautuvaisiksensa
Monikon instruktiiviuhrautuvaisinAbessiiviuhrautuvaisetta
AbessiiviuhrautuvaisettaniAbessiiviuhrautuvaisettasi
AbessiiviuhrautuvaisettammeAbessiiviuhrautuvaisettanne
AbessiiviuhrautuvaisettaanAbessiiviuhrautuvaisettansa
Monikon abessiiviuhrautuvaisittaMonikon abessiiviuhrautuvaisittani
Monikon abessiiviuhrautuvaisittasiMonikon abessiiviuhrautuvaisittamme
Monikon abessiiviuhrautuvaisittanneMonikon abessiiviuhrautuvaisittaan
Monikon abessiiviuhrautuvaisittansaMonikon komitatiiviuhrautuvaisine
Monikon komitatiiviuhrautuvaisineniMonikon komitatiiviuhrautuvaisinesi
Monikon komitatiiviuhrautuvaisinemmeMonikon komitatiiviuhrautuvaisinenne
Monikon komitatiiviuhrautuvaisineenMonikon komitatiiviuhrautuvaisinensa
KomparatiiviuhrautuvaisempiSuperlatiiviuhrautuvaisin
Monikon akkusatiiviuhrautuvaisetMonikon akkusatiiviuhrautuvaiseni
Monikon akkusatiiviuhrautuvaisesiMonikon akkusatiiviuhrautuvaisemme
Monikon akkusatiiviuhrautuvaisenneMonikon akkusatiiviuhrautuvaisensa
AkkusatiiviuhrautuvaiseniAkkusatiiviuhrautuvaisesi
AkkusatiiviuhrautuvaisemmeAkkusatiiviuhrautuvaisenne
Akkusatiiviuhrautuvaisensa

Luokat