Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
self-sacrificing
Taivutusmuodot
Monikko
uhrautuvaiset
Monikko
uhrautuvaiseni
Monikko
uhrautuvaisesi
Monikko
uhrautuvaisemme
Monikko
uhrautuvaisenne
Monikko
uhrautuvaisensa
Genetiivi
uhrautuvaisen
Genetiivi
uhrautuvaiseni
Genetiivi
uhrautuvaisesi
Genetiivi
uhrautuvaisemme
Genetiivi
uhrautuvaisenne
Genetiivi
uhrautuvaisensa
Monikon genetiivi
uhrautuvaisten
Monikon genetiivi
uhrautuvaisien
Monikon genetiivi
uhrautuvaisteni
Monikon genetiivi
uhrautuvaisieni
Monikon genetiivi
uhrautuvaistesi
Monikon genetiivi
uhrautuvaisiesi
Monikon genetiivi
uhrautuvaistemme
Monikon genetiivi
uhrautuvaisiemme
Monikon genetiivi
uhrautuvaistenne
Monikon genetiivi
uhrautuvaisienne
Monikon genetiivi
uhrautuvaistensa
Monikon genetiivi
uhrautuvaisiensa
Partitiivi
uhrautuvaista
Partitiivi
uhrautuvaistani
Partitiivi
uhrautuvaistasi
Partitiivi
uhrautuvaistamme
Partitiivi
uhrautuvaistanne
Partitiivi
uhrautuvaistaan
Partitiivi
uhrautuvaistansa
Monikon partitiivi
uhrautuvaisia
Monikon partitiivi
uhrautuvaisiani
Monikon partitiivi
uhrautuvaisiasi
Monikon partitiivi
uhrautuvaisiamme
Monikon partitiivi
uhrautuvaisianne
Monikon partitiivi
uhrautuvaisiaan
Monikon partitiivi
uhrautuvaisiansa
Inessiivi
uhrautuvaisessa
Inessiivi
uhrautuvaisessani
Inessiivi
uhrautuvaisessasi
Inessiivi
uhrautuvaisessamme
Inessiivi
uhrautuvaisessanne
Inessiivi
uhrautuvaisessaan
Inessiivi
uhrautuvaisessansa
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissa
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissani
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissasi
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissamme
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissanne
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissaan
Monikon inessiivi
uhrautuvaisissansa
Elatiivi
uhrautuvaisesta
Elatiivi
uhrautuvaisestani
Elatiivi
uhrautuvaisestasi
Elatiivi
uhrautuvaisestamme
Elatiivi
uhrautuvaisestanne
Elatiivi
uhrautuvaisestaan
Elatiivi
uhrautuvaisestansa
Monikon elatiivi
uhrautuvaisista
Monikon elatiivi
uhrautuvaisistani
Monikon elatiivi
uhrautuvaisistasi
Monikon elatiivi
uhrautuvaisistamme
Monikon elatiivi
uhrautuvaisistanne
Monikon elatiivi
uhrautuvaisistaan
Monikon elatiivi
uhrautuvaisistansa
Illatiivi
uhrautuvaiseen
Illatiivi
uhrautuvaiseeni
Illatiivi
uhrautuvaiseesi
Illatiivi
uhrautuvaiseemme
Illatiivi
uhrautuvaiseenne
Illatiivi
uhrautuvaiseensa
Monikon illatiivi
uhrautuvaisiin
Monikon illatiivi
uhrautuvaisiini
Monikon illatiivi
uhrautuvaisiisi
Monikon illatiivi
uhrautuvaisiimme
Monikon illatiivi
uhrautuvaisiinne
Monikon illatiivi
uhrautuvaisiinsa
Adessiivi
uhrautuvaisella
Adessiivi
uhrautuvaisellani
Adessiivi
uhrautuvaisellasi
Adessiivi
uhrautuvaisellamme
Adessiivi
uhrautuvaisellanne
Adessiivi
uhrautuvaisellaan
Adessiivi
uhrautuvaisellansa
Monikon adessiivi
uhrautuvaisilla
Monikon adessiivi
uhrautuvaisillani
Monikon adessiivi
uhrautuvaisillasi
Monikon adessiivi
uhrautuvaisillamme
Monikon adessiivi
uhrautuvaisillanne
Monikon adessiivi
uhrautuvaisillaan
Monikon adessiivi
uhrautuvaisillansa
Ablatiivi
uhrautuvaiselta
Ablatiivi
uhrautuvaiseltani
Ablatiivi
uhrautuvaiseltasi
Ablatiivi
uhrautuvaiseltamme
Ablatiivi
uhrautuvaiseltanne
Ablatiivi
uhrautuvaiseltaan
Ablatiivi
uhrautuvaiseltansa
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisilta
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisiltani
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisiltasi
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisiltamme
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisiltanne
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisiltaan
Monikon ablatiivi
uhrautuvaisiltansa
Allatiivi
uhrautuvaiselle
Allatiivi
uhrautuvaiselleni
Allatiivi
uhrautuvaisellesi
Allatiivi
uhrautuvaisellemme
Allatiivi
uhrautuvaisellenne
Allatiivi
uhrautuvaiselleen
Allatiivi
uhrautuvaisellensa
Monikon allatiivi
uhrautuvaisille
Monikon allatiivi
uhrautuvaisilleni
Monikon allatiivi
uhrautuvaisillesi
Monikon allatiivi
uhrautuvaisillemme
Monikon allatiivi
uhrautuvaisillenne
Monikon allatiivi
uhrautuvaisilleen
Monikon allatiivi
uhrautuvaisillensa
Essiivi
uhrautuvaisena
Essiivi
uhrautuvaisenani
Essiivi
uhrautuvaisenasi
Essiivi
uhrautuvaisenamme
Essiivi
uhrautuvaisenanne
Essiivi
uhrautuvaisenaan
Essiivi
uhrautuvaisenansa
Monikon essiivi
uhrautuvaisina
Monikon essiivi
uhrautuvaisinani
Monikon essiivi
uhrautuvaisinasi
Monikon essiivi
uhrautuvaisinamme
Monikon essiivi
uhrautuvaisinanne
Monikon essiivi
uhrautuvaisinaan
Monikon essiivi
uhrautuvaisinansa
Translatiivi
uhrautuvaiseksi
Translatiivi
uhrautuvaisekseni
Translatiivi
uhrautuvaiseksesi
Translatiivi
uhrautuvaiseksemme
Translatiivi
uhrautuvaiseksenne
Translatiivi
uhrautuvaisekseen
Translatiivi
uhrautuvaiseksensa
Monikon translatiivi
uhrautuvaisiksi
Monikon translatiivi
uhrautuvaisikseni
Monikon translatiivi
uhrautuvaisiksesi
Monikon translatiivi
uhrautuvaisiksemme
Monikon translatiivi
uhrautuvaisiksenne
Monikon translatiivi
uhrautuvaisikseen
Monikon translatiivi
uhrautuvaisiksensa
Monikon instruktiivi
uhrautuvaisin
Abessiivi
uhrautuvaisetta
Abessiivi
uhrautuvaisettani
Abessiivi
uhrautuvaisettasi
Abessiivi
uhrautuvaisettamme
Abessiivi
uhrautuvaisettanne
Abessiivi
uhrautuvaisettaan
Abessiivi
uhrautuvaisettansa
Monikon abessiivi
uhrautuvaisitta
Monikon abessiivi
uhrautuvaisittani
Monikon abessiivi
uhrautuvaisittasi
Monikon abessiivi
uhrautuvaisittamme
Monikon abessiivi
uhrautuvaisittanne
Monikon abessiivi
uhrautuvaisittaan
Monikon abessiivi
uhrautuvaisittansa
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisine
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisineni
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisinesi
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisinemme
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisinenne
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisineen
Monikon komitatiivi
uhrautuvaisinensa
Komparatiivi
uhrautuvaisempi
Superlatiivi
uhrautuvaisin
Monikon akkusatiivi
uhrautuvaiset
Monikon akkusatiivi
uhrautuvaiseni
Monikon akkusatiivi
uhrautuvaisesi
Monikon akkusatiivi
uhrautuvaisemme
Monikon akkusatiivi
uhrautuvaisenne
Monikon akkusatiivi
uhrautuvaisensa
Akkusatiivi
uhrautuvaiseni
Akkusatiivi
uhrautuvaisesi
Akkusatiivi
uhrautuvaisemme
Akkusatiivi
uhrautuvaisenne
Akkusatiivi
uhrautuvaisensa
Luokat
Adjektiivit