Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiself-sacrificing
espanjaabnegado
norjaoppofrende

Taivutusmuodot

MonikkouhrautuvaisetMonikkouhrautuvaiseni
MonikkouhrautuvaisesiMonikkouhrautuvaisemme
MonikkouhrautuvaisenneMonikkouhrautuvaisensa
GenetiiviuhrautuvaisenGenetiiviuhrautuvaiseni
GenetiiviuhrautuvaisesiGenetiiviuhrautuvaisemme
GenetiiviuhrautuvaisenneGenetiiviuhrautuvaisensa
Monikon genetiiviuhrautuvaistenMonikon genetiiviuhrautuvaisien
Monikon genetiiviuhrautuvaisteniMonikon genetiiviuhrautuvaisieni
Monikon genetiiviuhrautuvaistesiMonikon genetiiviuhrautuvaisiesi
Monikon genetiiviuhrautuvaistemmeMonikon genetiiviuhrautuvaisiemme
Monikon genetiiviuhrautuvaistenneMonikon genetiiviuhrautuvaisienne
Monikon genetiiviuhrautuvaistensaMonikon genetiiviuhrautuvaisiensa
PartitiiviuhrautuvaistaPartitiiviuhrautuvaistani
PartitiiviuhrautuvaistasiPartitiiviuhrautuvaistamme
PartitiiviuhrautuvaistannePartitiiviuhrautuvaistaan
PartitiiviuhrautuvaistansaMonikon partitiiviuhrautuvaisia
Monikon partitiiviuhrautuvaisianiMonikon partitiiviuhrautuvaisiasi
Monikon partitiiviuhrautuvaisiammeMonikon partitiiviuhrautuvaisianne
Monikon partitiiviuhrautuvaisiaanMonikon partitiiviuhrautuvaisiansa
InessiiviuhrautuvaisessaInessiiviuhrautuvaisessani
InessiiviuhrautuvaisessasiInessiiviuhrautuvaisessamme
InessiiviuhrautuvaisessanneInessiiviuhrautuvaisessaan
InessiiviuhrautuvaisessansaMonikon inessiiviuhrautuvaisissa
Monikon inessiiviuhrautuvaisissaniMonikon inessiiviuhrautuvaisissasi
Monikon inessiiviuhrautuvaisissammeMonikon inessiiviuhrautuvaisissanne
Monikon inessiiviuhrautuvaisissaanMonikon inessiiviuhrautuvaisissansa
ElatiiviuhrautuvaisestaElatiiviuhrautuvaisestani
ElatiiviuhrautuvaisestasiElatiiviuhrautuvaisestamme
ElatiiviuhrautuvaisestanneElatiiviuhrautuvaisestaan
ElatiiviuhrautuvaisestansaMonikon elatiiviuhrautuvaisista
Monikon elatiiviuhrautuvaisistaniMonikon elatiiviuhrautuvaisistasi
Monikon elatiiviuhrautuvaisistammeMonikon elatiiviuhrautuvaisistanne
Monikon elatiiviuhrautuvaisistaanMonikon elatiiviuhrautuvaisistansa
IllatiiviuhrautuvaiseenIllatiiviuhrautuvaiseeni
IllatiiviuhrautuvaiseesiIllatiiviuhrautuvaiseemme
IllatiiviuhrautuvaiseenneIllatiiviuhrautuvaiseensa
Monikon illatiiviuhrautuvaisiinMonikon illatiiviuhrautuvaisiini
Monikon illatiiviuhrautuvaisiisiMonikon illatiiviuhrautuvaisiimme
Monikon illatiiviuhrautuvaisiinneMonikon illatiiviuhrautuvaisiinsa
AdessiiviuhrautuvaisellaAdessiiviuhrautuvaisellani
AdessiiviuhrautuvaisellasiAdessiiviuhrautuvaisellamme
AdessiiviuhrautuvaisellanneAdessiiviuhrautuvaisellaan
AdessiiviuhrautuvaisellansaMonikon adessiiviuhrautuvaisilla
Monikon adessiiviuhrautuvaisillaniMonikon adessiiviuhrautuvaisillasi
Monikon adessiiviuhrautuvaisillammeMonikon adessiiviuhrautuvaisillanne
Monikon adessiiviuhrautuvaisillaanMonikon adessiiviuhrautuvaisillansa
AblatiiviuhrautuvaiseltaAblatiiviuhrautuvaiseltani
AblatiiviuhrautuvaiseltasiAblatiiviuhrautuvaiseltamme
AblatiiviuhrautuvaiseltanneAblatiiviuhrautuvaiseltaan
AblatiiviuhrautuvaiseltansaMonikon ablatiiviuhrautuvaisilta
Monikon ablatiiviuhrautuvaisiltaniMonikon ablatiiviuhrautuvaisiltasi
Monikon ablatiiviuhrautuvaisiltammeMonikon ablatiiviuhrautuvaisiltanne
Monikon ablatiiviuhrautuvaisiltaanMonikon ablatiiviuhrautuvaisiltansa
AllatiiviuhrautuvaiselleAllatiiviuhrautuvaiselleni
AllatiiviuhrautuvaisellesiAllatiiviuhrautuvaisellemme
AllatiiviuhrautuvaisellenneAllatiiviuhrautuvaiselleen
AllatiiviuhrautuvaisellensaMonikon allatiiviuhrautuvaisille
Monikon allatiiviuhrautuvaisilleniMonikon allatiiviuhrautuvaisillesi
Monikon allatiiviuhrautuvaisillemmeMonikon allatiiviuhrautuvaisillenne
Monikon allatiiviuhrautuvaisilleenMonikon allatiiviuhrautuvaisillensa
EssiiviuhrautuvaisenaEssiiviuhrautuvaisenani
EssiiviuhrautuvaisenasiEssiiviuhrautuvaisenamme
EssiiviuhrautuvaisenanneEssiiviuhrautuvaisenaan
EssiiviuhrautuvaisenansaMonikon essiiviuhrautuvaisina
Monikon essiiviuhrautuvaisinaniMonikon essiiviuhrautuvaisinasi
Monikon essiiviuhrautuvaisinammeMonikon essiiviuhrautuvaisinanne
Monikon essiiviuhrautuvaisinaanMonikon essiiviuhrautuvaisinansa
TranslatiiviuhrautuvaiseksiTranslatiiviuhrautuvaisekseni
TranslatiiviuhrautuvaiseksesiTranslatiiviuhrautuvaiseksemme
TranslatiiviuhrautuvaiseksenneTranslatiiviuhrautuvaisekseen
TranslatiiviuhrautuvaiseksensaMonikon translatiiviuhrautuvaisiksi
Monikon translatiiviuhrautuvaisikseniMonikon translatiiviuhrautuvaisiksesi
Monikon translatiiviuhrautuvaisiksemmeMonikon translatiiviuhrautuvaisiksenne
Monikon translatiiviuhrautuvaisikseenMonikon translatiiviuhrautuvaisiksensa
Monikon instruktiiviuhrautuvaisinAbessiiviuhrautuvaisetta
AbessiiviuhrautuvaisettaniAbessiiviuhrautuvaisettasi
AbessiiviuhrautuvaisettammeAbessiiviuhrautuvaisettanne
AbessiiviuhrautuvaisettaanAbessiiviuhrautuvaisettansa
Monikon abessiiviuhrautuvaisittaMonikon abessiiviuhrautuvaisittani
Monikon abessiiviuhrautuvaisittasiMonikon abessiiviuhrautuvaisittamme
Monikon abessiiviuhrautuvaisittanneMonikon abessiiviuhrautuvaisittaan
Monikon abessiiviuhrautuvaisittansaMonikon komitatiiviuhrautuvaisine
Monikon komitatiiviuhrautuvaisineniMonikon komitatiiviuhrautuvaisinesi
Monikon komitatiiviuhrautuvaisinemmeMonikon komitatiiviuhrautuvaisinenne
Monikon komitatiiviuhrautuvaisineenMonikon komitatiiviuhrautuvaisinensa
KomparatiiviuhrautuvaisempiSuperlatiiviuhrautuvaisin
Monikon akkusatiiviuhrautuvaisetMonikon akkusatiiviuhrautuvaiseni
Monikon akkusatiiviuhrautuvaisesiMonikon akkusatiiviuhrautuvaisemme
Monikon akkusatiiviuhrautuvaisenneMonikon akkusatiiviuhrautuvaisensa
AkkusatiiviuhrautuvaiseniAkkusatiiviuhrautuvaisesi
AkkusatiiviuhrautuvaisemmeAkkusatiiviuhrautuvaisenne
Akkusatiiviuhrautuvaisensa

Luokat