Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
vartalonmyötäinen
tiukka
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
tight-fitting
2.
snug
3.
skintight
4.
close-fitting
5.
figure-hugging
6.
form-fitting
7.
slinky
8.
tight
US
Määritelmät
Adjektiivi
vartalonmyötäinen
Taivutusmuodot
Monikko
tyköistuvat
Monikko
tyköistuvani
Monikko
tyköistuvasi
Monikko
tyköistuvamme
Monikko
tyköistuvanne
Monikko
tyköistuvansa
Genetiivi
tyköistuvan
Genetiivi
tyköistuvani
Genetiivi
tyköistuvasi
Genetiivi
tyköistuvamme
Genetiivi
tyköistuvanne
Genetiivi
tyköistuvansa
Monikon genetiivi
tyköistuvien
Monikon genetiivi
tyköistuvieni
Monikon genetiivi
tyköistuviesi
Monikon genetiivi
tyköistuviemme
Monikon genetiivi
tyköistuvienne
Monikon genetiivi
tyköistuviensa
Partitiivi
tyköistuvaa
Partitiivi
tyköistuvaani
Partitiivi
tyköistuvaasi
Partitiivi
tyköistuvaamme
Partitiivi
tyköistuvaanne
Partitiivi
tyköistuvaansa
Monikon partitiivi
tyköistuvia
Monikon partitiivi
tyköistuviani
Monikon partitiivi
tyköistuviasi
Monikon partitiivi
tyköistuviamme
Monikon partitiivi
tyköistuvianne
Monikon partitiivi
tyköistuviaan
Monikon partitiivi
tyköistuviansa
Inessiivi
tyköistuvassa
Inessiivi
tyköistuvassani
Inessiivi
tyköistuvassasi
Inessiivi
tyköistuvassamme
Inessiivi
tyköistuvassanne
Inessiivi
tyköistuvassaan
Inessiivi
tyköistuvassansa
Monikon inessiivi
tyköistuvissa
Monikon inessiivi
tyköistuvissani
Monikon inessiivi
tyköistuvissasi
Monikon inessiivi
tyköistuvissamme
Monikon inessiivi
tyköistuvissanne
Monikon inessiivi
tyköistuvissaan
Monikon inessiivi
tyköistuvissansa
Elatiivi
tyköistuvasta
Elatiivi
tyköistuvastani
Elatiivi
tyköistuvastasi
Elatiivi
tyköistuvastamme
Elatiivi
tyköistuvastanne
Elatiivi
tyköistuvastaan
Elatiivi
tyköistuvastansa
Monikon elatiivi
tyköistuvista
Monikon elatiivi
tyköistuvistani
Monikon elatiivi
tyköistuvistasi
Monikon elatiivi
tyköistuvistamme
Monikon elatiivi
tyköistuvistanne
Monikon elatiivi
tyköistuvistaan
Monikon elatiivi
tyköistuvistansa
Illatiivi
tyköistuvaan
Illatiivi
tyköistuvaani
Illatiivi
tyköistuvaasi
Illatiivi
tyköistuvaamme
Illatiivi
tyköistuvaanne
Illatiivi
tyköistuvaansa
Monikon illatiivi
tyköistuviin
Monikon illatiivi
tyköistuviini
Monikon illatiivi
tyköistuviisi
Monikon illatiivi
tyköistuviimme
Monikon illatiivi
tyköistuviinne
Monikon illatiivi
tyköistuviinsa
Adessiivi
tyköistuvalla
Adessiivi
tyköistuvallani
Adessiivi
tyköistuvallasi
Adessiivi
tyköistuvallamme
Adessiivi
tyköistuvallanne
Adessiivi
tyköistuvallaan
Adessiivi
tyköistuvallansa
Monikon adessiivi
tyköistuvilla
Monikon adessiivi
tyköistuvillani
Monikon adessiivi
tyköistuvillasi
Monikon adessiivi
tyköistuvillamme
Monikon adessiivi
tyköistuvillanne
Monikon adessiivi
tyköistuvillaan
Monikon adessiivi
tyköistuvillansa
Ablatiivi
tyköistuvalta
Ablatiivi
tyköistuvaltani
Ablatiivi
tyköistuvaltasi
Ablatiivi
tyköistuvaltamme
Ablatiivi
tyköistuvaltanne
Ablatiivi
tyköistuvaltaan
Ablatiivi
tyköistuvaltansa
Monikon ablatiivi
tyköistuvilta
Monikon ablatiivi
tyköistuviltani
Monikon ablatiivi
tyköistuviltasi
Monikon ablatiivi
tyköistuviltamme
Monikon ablatiivi
tyköistuviltanne
Monikon ablatiivi
tyköistuviltaan
Monikon ablatiivi
tyköistuviltansa
Allatiivi
tyköistuvalle
Allatiivi
tyköistuvalleni
Allatiivi
tyköistuvallesi
Allatiivi
tyköistuvallemme
Allatiivi
tyköistuvallenne
Allatiivi
tyköistuvalleen
Allatiivi
tyköistuvallensa
Monikon allatiivi
tyköistuville
Monikon allatiivi
tyköistuvilleni
Monikon allatiivi
tyköistuvillesi
Monikon allatiivi
tyköistuvillemme
Monikon allatiivi
tyköistuvillenne
Monikon allatiivi
tyköistuvilleen
Monikon allatiivi
tyköistuvillensa
Essiivi
tyköistuvana
Essiivi
tyköistuvanani
Essiivi
tyköistuvanasi
Essiivi
tyköistuvanamme
Essiivi
tyköistuvananne
Essiivi
tyköistuvanaan
Essiivi
tyköistuvanansa
Monikon essiivi
tyköistuvina
Monikon essiivi
tyköistuvinani
Monikon essiivi
tyköistuvinasi
Monikon essiivi
tyköistuvinamme
Monikon essiivi
tyköistuvinanne
Monikon essiivi
tyköistuvinaan
Monikon essiivi
tyköistuvinansa
Translatiivi
tyköistuvaksi
Translatiivi
tyköistuvakseni
Translatiivi
tyköistuvaksesi
Translatiivi
tyköistuvaksemme
Translatiivi
tyköistuvaksenne
Translatiivi
tyköistuvakseen
Translatiivi
tyköistuvaksensa
Monikon translatiivi
tyköistuviksi
Monikon translatiivi
tyköistuvikseni
Monikon translatiivi
tyköistuviksesi
Monikon translatiivi
tyköistuviksemme
Monikon translatiivi
tyköistuviksenne
Monikon translatiivi
tyköistuvikseen
Monikon translatiivi
tyköistuviksensa
Monikon instruktiivi
tyköistuvin
Abessiivi
tyköistuvatta
Abessiivi
tyköistuvattani
Abessiivi
tyköistuvattasi
Abessiivi
tyköistuvattamme
Abessiivi
tyköistuvattanne
Abessiivi
tyköistuvattaan
Abessiivi
tyköistuvattansa
Monikon abessiivi
tyköistuvitta
Monikon abessiivi
tyköistuvittani
Monikon abessiivi
tyköistuvittasi
Monikon abessiivi
tyköistuvittamme
Monikon abessiivi
tyköistuvittanne
Monikon abessiivi
tyköistuvittaan
Monikon abessiivi
tyköistuvittansa
Monikon komitatiivi
tyköistuvine
Monikon komitatiivi
tyköistuvineni
Monikon komitatiivi
tyköistuvinesi
Monikon komitatiivi
tyköistuvinemme
Monikon komitatiivi
tyköistuvinenne
Monikon komitatiivi
tyköistuvineen
Monikon komitatiivi
tyköistuvinensa
Monikon akkusatiivi
tyköistuvat
Monikon akkusatiivi
tyköistuvani
Monikon akkusatiivi
tyköistuvasi
Monikon akkusatiivi
tyköistuvamme
Monikon akkusatiivi
tyköistuvanne
Monikon akkusatiivi
tyköistuvansa
Akkusatiivi
tyköistuvani
Akkusatiivi
tyköistuvasi
Akkusatiivi
tyköistuvamme
Akkusatiivi
tyköistuvanne
Akkusatiivi
tyköistuvansa