| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| ranska | dégager, arracher |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | ryöstäydyn | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | ryöstäydyt |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | ryöstäytyy | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | ryöstäydymme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | ryöstäydytte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | ryöstäytyvät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | ryöstäydyin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | ryöstäydyit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | ryöstäytyi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | ryöstäydyimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | ryöstäydyitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | ryöstäytyivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | ryöstäytyisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | ryöstäytyisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | ryöstäytyisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | ryöstäytyisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | ryöstäytyisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | ryöstäytyisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | ryöstäydy | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | ryöstäytyköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | ryöstäytykäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | ryöstäytykää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | ryöstäytykööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | ryöstäytynen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | ryöstäytynet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | ryöstäytynee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | ryöstäytynemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | ryöstäytynette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | ryöstäytynevät |