Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈsuɔjɑˌʋɑrustus/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosuojavarustuksetGenetiivisuojavarustuksen
Monikon genetiivisuojavarustustenMonikon genetiivisuojavarustuksien
PartitiivisuojavarustustaMonikon partitiivisuojavarustuksia
InessiivisuojavarustuksessaMonikon inessiivisuojavarustuksissa
ElatiivisuojavarustuksestaMonikon elatiivisuojavarustuksista
IllatiivisuojavarustukseenMonikon illatiivisuojavarustuksiin
AdessiivisuojavarustuksellaMonikon adessiivisuojavarustuksilla
AblatiivisuojavarustukseltaMonikon ablatiivisuojavarustuksilta
AllatiivisuojavarustukselleMonikon allatiivisuojavarustuksille
EssiivisuojavarustuksenaMonikon essiivisuojavarustuksina
TranslatiivisuojavarustukseksiMonikon translatiivisuojavarustuksiksi
Monikon instruktiivisuojavarustuksinAbessiivisuojavarustuksetta
Monikon abessiivisuojavarustuksittaMonikon akkusatiivisuojavarustukset