Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenFrance

Taivutusmuodot

MonikkoomaksumisetGenetiiviomaksumisen
Monikon genetiiviomaksumistenMonikon genetiiviomaksumisien
PartitiiviomaksumistaMonikon partitiiviomaksumisia
InessiiviomaksumisessaMonikon inessiiviomaksumisissa
ElatiiviomaksumisestaMonikon elatiiviomaksumisista
IllatiiviomaksumiseenMonikon illatiiviomaksumisiin
AdessiiviomaksumisellaMonikon adessiiviomaksumisilla
AblatiiviomaksumiseltaMonikon ablatiiviomaksumisilta
AllatiiviomaksumiselleMonikon allatiiviomaksumisille
EssiiviomaksumisenaMonikon essiiviomaksumisina
TranslatiiviomaksumiseksiMonikon translatiiviomaksumisiksi
Monikon instruktiiviomaksumisinAbessiiviomaksumisetta
Monikon abessiiviomaksumisittaMonikon akkusatiiviomaksumiset