Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Substantiivit
1.
Papua New Guinean
Adjektiivit
2.
Papuan
Määritelmät
Adjektiivi
Papua-Uudesta-Guineasta
peräisin oleva tai Papua-Uuteen-Guineaan liittyvä
Substantiivi
pysyvästi
Papua-Uudessa-Guineassa
asuva henkilö
Papua-Uuden-Guinean
kansalainen
syntyperältään papuauusiguinealainen
Taivutusmuodot
Monikko
papuauusiguinealaiset
Monikko
papuauusiguinealaiseni
Monikko
papuauusiguinealaisesi
Monikko
papuauusiguinealaisemme
Monikko
papuauusiguinealaisenne
Monikko
papuauusiguinealaisensa
Genetiivi
papuauusiguinealaisen
Genetiivi
papuauusiguinealaiseni
Genetiivi
papuauusiguinealaisesi
Genetiivi
papuauusiguinealaisemme
Genetiivi
papuauusiguinealaisenne
Genetiivi
papuauusiguinealaisensa
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisten
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisien
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisteni
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisieni
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaistesi
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisiesi
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaistemme
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisiemme
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaistenne
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisienne
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaistensa
Monikon genetiivi
papuauusiguinealaisiensa
Partitiivi
papuauusiguinealaista
Partitiivi
papuauusiguinealaistani
Partitiivi
papuauusiguinealaistasi
Partitiivi
papuauusiguinealaistamme
Partitiivi
papuauusiguinealaistanne
Partitiivi
papuauusiguinealaistaan
Partitiivi
papuauusiguinealaistansa
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisia
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisiani
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisiasi
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisiamme
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisianne
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisiaan
Monikon partitiivi
papuauusiguinealaisiansa
Inessiivi
papuauusiguinealaisessa
Inessiivi
papuauusiguinealaisessani
Inessiivi
papuauusiguinealaisessasi
Inessiivi
papuauusiguinealaisessamme
Inessiivi
papuauusiguinealaisessanne
Inessiivi
papuauusiguinealaisessaan
Inessiivi
papuauusiguinealaisessansa
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissa
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissani
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissasi
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissamme
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissanne
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissaan
Monikon inessiivi
papuauusiguinealaisissansa
Elatiivi
papuauusiguinealaisesta
Elatiivi
papuauusiguinealaisestani
Elatiivi
papuauusiguinealaisestasi
Elatiivi
papuauusiguinealaisestamme
Elatiivi
papuauusiguinealaisestanne
Elatiivi
papuauusiguinealaisestaan
Elatiivi
papuauusiguinealaisestansa
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisista
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisistani
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisistasi
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisistamme
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisistanne
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisistaan
Monikon elatiivi
papuauusiguinealaisistansa
Illatiivi
papuauusiguinealaiseen
Illatiivi
papuauusiguinealaiseeni
Illatiivi
papuauusiguinealaiseesi
Illatiivi
papuauusiguinealaiseemme
Illatiivi
papuauusiguinealaiseenne
Illatiivi
papuauusiguinealaiseensa
Monikon illatiivi
papuauusiguinealaisiin
Monikon illatiivi
papuauusiguinealaisiini
Monikon illatiivi
papuauusiguinealaisiisi
Monikon illatiivi
papuauusiguinealaisiimme
Monikon illatiivi
papuauusiguinealaisiinne
Monikon illatiivi
papuauusiguinealaisiinsa
Adessiivi
papuauusiguinealaisella
Adessiivi
papuauusiguinealaisellani
Adessiivi
papuauusiguinealaisellasi
Adessiivi
papuauusiguinealaisellamme
Adessiivi
papuauusiguinealaisellanne
Adessiivi
papuauusiguinealaisellaan
Adessiivi
papuauusiguinealaisellansa
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisilla
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisillani
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisillasi
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisillamme
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisillanne
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisillaan
Monikon adessiivi
papuauusiguinealaisillansa
Ablatiivi
papuauusiguinealaiselta
Ablatiivi
papuauusiguinealaiseltani
Ablatiivi
papuauusiguinealaiseltasi
Ablatiivi
papuauusiguinealaiseltamme
Ablatiivi
papuauusiguinealaiseltanne
Ablatiivi
papuauusiguinealaiseltaan
Ablatiivi
papuauusiguinealaiseltansa
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisilta
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisiltani
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisiltasi
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisiltamme
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisiltanne
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisiltaan
Monikon ablatiivi
papuauusiguinealaisiltansa
Allatiivi
papuauusiguinealaiselle
Allatiivi
papuauusiguinealaiselleni
Allatiivi
papuauusiguinealaisellesi
Allatiivi
papuauusiguinealaisellemme
Allatiivi
papuauusiguinealaisellenne
Allatiivi
papuauusiguinealaiselleen
Allatiivi
papuauusiguinealaisellensa
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisille
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisilleni
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisillesi
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisillemme
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisillenne
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisilleen
Monikon allatiivi
papuauusiguinealaisillensa
Essiivi
papuauusiguinealaisena
Essiivi
papuauusiguinealaisenani
Essiivi
papuauusiguinealaisenasi
Essiivi
papuauusiguinealaisenamme
Essiivi
papuauusiguinealaisenanne
Essiivi
papuauusiguinealaisenaan
Essiivi
papuauusiguinealaisenansa
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisina
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisinani
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisinasi
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisinamme
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisinanne
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisinaan
Monikon essiivi
papuauusiguinealaisinansa
Translatiivi
papuauusiguinealaiseksi
Translatiivi
papuauusiguinealaisekseni
Translatiivi
papuauusiguinealaiseksesi
Translatiivi
papuauusiguinealaiseksemme
Translatiivi
papuauusiguinealaiseksenne
Translatiivi
papuauusiguinealaisekseen
Translatiivi
papuauusiguinealaiseksensa
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisiksi
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisikseni
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisiksesi
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisiksemme
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisiksenne
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisikseen
Monikon translatiivi
papuauusiguinealaisiksensa
Monikon instruktiivi
papuauusiguinealaisin
Abessiivi
papuauusiguinealaisetta
Abessiivi
papuauusiguinealaisettani
Abessiivi
papuauusiguinealaisettasi
Abessiivi
papuauusiguinealaisettamme
Abessiivi
papuauusiguinealaisettanne
Abessiivi
papuauusiguinealaisettaan
Abessiivi
papuauusiguinealaisettansa
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisitta
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisittani
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisittasi
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisittamme
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisittanne
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisittaan
Monikon abessiivi
papuauusiguinealaisittansa
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisine
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisineni
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisinesi
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisinemme
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisinenne
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisineen
Monikon komitatiivi
papuauusiguinealaisinensa
Monikon akkusatiivi
papuauusiguinealaiset
Monikon akkusatiivi
papuauusiguinealaiseni
Monikon akkusatiivi
papuauusiguinealaisesi
Monikon akkusatiivi
papuauusiguinealaisemme
Monikon akkusatiivi
papuauusiguinealaisenne
Monikon akkusatiivi
papuauusiguinealaisensa
Akkusatiivi
papuauusiguinealaiseni
Akkusatiivi
papuauusiguinealaisesi
Akkusatiivi
papuauusiguinealaisemme
Akkusatiivi
papuauusiguinealaisenne
Akkusatiivi
papuauusiguinealaisensa
Luokat
Adjektiivit
Kansallisuudet
Substantiivit