Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.keittiö

Taivutusmuodot

MonikkokauraliemetGenetiivikauraliemen
Monikon genetiivikauraliemienMonikon genetiivikauralienten
PartitiivikauralientäPartitiivikauraliemeä
Monikon partitiivikauraliemiäInessiivikauraliemessä
Monikon inessiivikauraliemissäElatiivikauraliemestä
Monikon elatiivikauraliemistäIllatiivikauraliemeen
Monikon illatiivikauraliemiinAdessiivikauraliemellä
Monikon adessiivikauraliemilläAblatiivikauraliemeltä
Monikon ablatiivikauraliemiltäAllatiivikauraliemelle
Monikon allatiivikauraliemilleEssiivikauraliemenä
Monikon essiivikauralieminäTranslatiivikauraliemeksi
Monikon translatiivikauraliemiksiMonikon instruktiivikauraliemin
AbessiivikauraliemettäMonikon abessiivikauraliemittä
Monikon akkusatiivikauraliemet