Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosyntymätodistuksetGenetiivisyntymätodistuksen
Monikon genetiivisyntymätodistustenMonikon genetiivisyntymätodistuksien
PartitiivisyntymätodistustaMonikon partitiivisyntymätodistuksia
InessiivisyntymätodistuksessaMonikon inessiivisyntymätodistuksissa
ElatiivisyntymätodistuksestaMonikon elatiivisyntymätodistuksista
IllatiivisyntymätodistukseenMonikon illatiivisyntymätodistuksiin
AdessiivisyntymätodistuksellaMonikon adessiivisyntymätodistuksilla
AblatiivisyntymätodistukseltaMonikon ablatiivisyntymätodistuksilta
AllatiivisyntymätodistukselleMonikon allatiivisyntymätodistuksille
EssiivisyntymätodistuksenaMonikon essiivisyntymätodistuksina
TranslatiivisyntymätodistukseksiMonikon translatiivisyntymätodistuksiksi
Monikon instruktiivisyntymätodistuksinAbessiivisyntymätodistuksetta
Monikon abessiivisyntymätodistuksittaMonikon akkusatiivisyntymätodistukset