Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ruotsi
kumobo
Määritelmät
Adjektiivi
Kokemäeltä
peräisin oleva tai Kokemäkeen liittyvä
Substantiivi
pysyvästi
Kokemäellä
asuva henkilö
syntyperältään kokemäkeläinen
Taivutusmuodot
Monikko
kokemäkeläiset
Monikko
kokemäkeläiseni
Monikko
kokemäkeläisesi
Monikko
kokemäkeläisemme
Monikko
kokemäkeläisenne
Monikko
kokemäkeläisensä
Genetiivi
kokemäkeläisen
Genetiivi
kokemäkeläiseni
Genetiivi
kokemäkeläisesi
Genetiivi
kokemäkeläisemme
Genetiivi
kokemäkeläisenne
Genetiivi
kokemäkeläisensä
Monikon genetiivi
kokemäkeläisten
Monikon genetiivi
kokemäkeläisien
Monikon genetiivi
kokemäkeläisteni
Monikon genetiivi
kokemäkeläisieni
Monikon genetiivi
kokemäkeläistesi
Monikon genetiivi
kokemäkeläisiesi
Monikon genetiivi
kokemäkeläistemme
Monikon genetiivi
kokemäkeläisiemme
Monikon genetiivi
kokemäkeläistenne
Monikon genetiivi
kokemäkeläisienne
Monikon genetiivi
kokemäkeläistensä
Monikon genetiivi
kokemäkeläisiensä
Partitiivi
kokemäkeläistä
Partitiivi
kokemäkeläistäni
Partitiivi
kokemäkeläistäsi
Partitiivi
kokemäkeläistämme
Partitiivi
kokemäkeläistänne
Partitiivi
kokemäkeläistään
Partitiivi
kokemäkeläistänsä
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiä
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiäni
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiäsi
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiämme
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiänne
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiään
Monikon partitiivi
kokemäkeläisiänsä
Inessiivi
kokemäkeläisessä
Inessiivi
kokemäkeläisessäni
Inessiivi
kokemäkeläisessäsi
Inessiivi
kokemäkeläisessämme
Inessiivi
kokemäkeläisessänne
Inessiivi
kokemäkeläisessään
Inessiivi
kokemäkeläisessänsä
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissä
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissäni
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissäsi
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissämme
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissänne
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissään
Monikon inessiivi
kokemäkeläisissänsä
Elatiivi
kokemäkeläisestä
Elatiivi
kokemäkeläisestäni
Elatiivi
kokemäkeläisestäsi
Elatiivi
kokemäkeläisestämme
Elatiivi
kokemäkeläisestänne
Elatiivi
kokemäkeläisestään
Elatiivi
kokemäkeläisestänsä
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistä
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistäni
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistäsi
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistämme
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistänne
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistään
Monikon elatiivi
kokemäkeläisistänsä
Illatiivi
kokemäkeläiseen
Illatiivi
kokemäkeläiseeni
Illatiivi
kokemäkeläiseesi
Illatiivi
kokemäkeläiseemme
Illatiivi
kokemäkeläiseenne
Illatiivi
kokemäkeläiseensä
Monikon illatiivi
kokemäkeläisiin
Monikon illatiivi
kokemäkeläisiini
Monikon illatiivi
kokemäkeläisiisi
Monikon illatiivi
kokemäkeläisiimme
Monikon illatiivi
kokemäkeläisiinne
Monikon illatiivi
kokemäkeläisiinsä
Adessiivi
kokemäkeläisellä
Adessiivi
kokemäkeläiselläni
Adessiivi
kokemäkeläiselläsi
Adessiivi
kokemäkeläisellämme
Adessiivi
kokemäkeläisellänne
Adessiivi
kokemäkeläisellään
Adessiivi
kokemäkeläisellänsä
Monikon adessiivi
kokemäkeläisillä
Monikon adessiivi
kokemäkeläisilläni
Monikon adessiivi
kokemäkeläisilläsi
Monikon adessiivi
kokemäkeläisillämme
Monikon adessiivi
kokemäkeläisillänne
Monikon adessiivi
kokemäkeläisillään
Monikon adessiivi
kokemäkeläisillänsä
Ablatiivi
kokemäkeläiseltä
Ablatiivi
kokemäkeläiseltäni
Ablatiivi
kokemäkeläiseltäsi
Ablatiivi
kokemäkeläiseltämme
Ablatiivi
kokemäkeläiseltänne
Ablatiivi
kokemäkeläiseltään
Ablatiivi
kokemäkeläiseltänsä
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltä
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltäni
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltäsi
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltämme
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltänne
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltään
Monikon ablatiivi
kokemäkeläisiltänsä
Allatiivi
kokemäkeläiselle
Allatiivi
kokemäkeläiselleni
Allatiivi
kokemäkeläisellesi
Allatiivi
kokemäkeläisellemme
Allatiivi
kokemäkeläisellenne
Allatiivi
kokemäkeläiselleen
Allatiivi
kokemäkeläisellensä
Monikon allatiivi
kokemäkeläisille
Monikon allatiivi
kokemäkeläisilleni
Monikon allatiivi
kokemäkeläisillesi
Monikon allatiivi
kokemäkeläisillemme
Monikon allatiivi
kokemäkeläisillenne
Monikon allatiivi
kokemäkeläisilleen
Monikon allatiivi
kokemäkeläisillensä
Essiivi
kokemäkeläisenä
Essiivi
kokemäkeläisenäni
Essiivi
kokemäkeläisenäsi
Essiivi
kokemäkeläisenämme
Essiivi
kokemäkeläisenänne
Essiivi
kokemäkeläisenään
Essiivi
kokemäkeläisenänsä
Monikon essiivi
kokemäkeläisinä
Monikon essiivi
kokemäkeläisinäni
Monikon essiivi
kokemäkeläisinäsi
Monikon essiivi
kokemäkeläisinämme
Monikon essiivi
kokemäkeläisinänne
Monikon essiivi
kokemäkeläisinään
Monikon essiivi
kokemäkeläisinänsä
Translatiivi
kokemäkeläiseksi
Translatiivi
kokemäkeläisekseni
Translatiivi
kokemäkeläiseksesi
Translatiivi
kokemäkeläiseksemme
Translatiivi
kokemäkeläiseksenne
Translatiivi
kokemäkeläisekseen
Translatiivi
kokemäkeläiseksensä
Monikon translatiivi
kokemäkeläisiksi
Monikon translatiivi
kokemäkeläisikseni
Monikon translatiivi
kokemäkeläisiksesi
Monikon translatiivi
kokemäkeläisiksemme
Monikon translatiivi
kokemäkeläisiksenne
Monikon translatiivi
kokemäkeläisikseen
Monikon translatiivi
kokemäkeläisiksensä
Monikon instruktiivi
kokemäkeläisin
Abessiivi
kokemäkeläisettä
Abessiivi
kokemäkeläisettäni
Abessiivi
kokemäkeläisettäsi
Abessiivi
kokemäkeläisettämme
Abessiivi
kokemäkeläisettänne
Abessiivi
kokemäkeläisettään
Abessiivi
kokemäkeläisettänsä
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittä
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittäni
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittäsi
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittämme
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittänne
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittään
Monikon abessiivi
kokemäkeläisittänsä
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisine
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisineni
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisinesi
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisinemme
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisinenne
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisineen
Monikon komitatiivi
kokemäkeläisinensä
Monikon akkusatiivi
kokemäkeläiset
Monikon akkusatiivi
kokemäkeläiseni
Monikon akkusatiivi
kokemäkeläisesi
Monikon akkusatiivi
kokemäkeläisemme
Monikon akkusatiivi
kokemäkeläisenne
Monikon akkusatiivi
kokemäkeläisensä
Akkusatiivi
kokemäkeläiseni
Akkusatiivi
kokemäkeläisesi
Akkusatiivi
kokemäkeläisemme
Akkusatiivi
kokemäkeläisenne
Akkusatiivi
kokemäkeläisensä