Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantitail fin
ruotsifena

Taivutusmuodot

MonikkosivuvakaimetGenetiivisivuvakaimen
Monikon genetiivisivuvakaimienMonikon genetiivisivuvakainten
PartitiivisivuvakaintaMonikon partitiivisivuvakaimia
InessiivisivuvakaimessaMonikon inessiivisivuvakaimissa
ElatiivisivuvakaimestaMonikon elatiivisivuvakaimista
IllatiivisivuvakaimeenMonikon illatiivisivuvakaimiin
AdessiivisivuvakaimellaMonikon adessiivisivuvakaimilla
AblatiivisivuvakaimeltaMonikon ablatiivisivuvakaimilta
AllatiivisivuvakaimelleMonikon allatiivisivuvakaimille
EssiivisivuvakaimenaMonikon essiivisivuvakaimina
TranslatiivisivuvakaimeksiMonikon translatiivisivuvakaimiksi
Monikon instruktiivisivuvakaiminAbessiivisivuvakaimetta
Monikon abessiivisivuvakaimittaMonikon akkusatiivisivuvakaimet