Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
homogeeninen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Substantiivit
1.
homogeneous
UK
US
Adjektiivit
2.
homogeneous
UK
US
Taivutusmuodot
Monikko
tasa-aineiset
Monikko
tasa-aineiseni
Monikko
tasa-aineisesi
Monikko
tasa-aineisemme
Monikko
tasa-aineisenne
Monikko
tasa-aineisensa
Genetiivi
tasa-aineisen
Genetiivi
tasa-aineiseni
Genetiivi
tasa-aineisesi
Genetiivi
tasa-aineisemme
Genetiivi
tasa-aineisenne
Genetiivi
tasa-aineisensa
Monikon genetiivi
tasa-aineisten
Monikon genetiivi
tasa-aineisien
Monikon genetiivi
tasa-aineisteni
Monikon genetiivi
tasa-aineisieni
Monikon genetiivi
tasa-aineistesi
Monikon genetiivi
tasa-aineisiesi
Monikon genetiivi
tasa-aineistemme
Monikon genetiivi
tasa-aineisiemme
Monikon genetiivi
tasa-aineistenne
Monikon genetiivi
tasa-aineisienne
Monikon genetiivi
tasa-aineistensa
Monikon genetiivi
tasa-aineisiensa
Partitiivi
tasa-aineista
Partitiivi
tasa-aineistani
Partitiivi
tasa-aineistasi
Partitiivi
tasa-aineistamme
Partitiivi
tasa-aineistanne
Partitiivi
tasa-aineistaan
Partitiivi
tasa-aineistansa
Monikon partitiivi
tasa-aineisia
Monikon partitiivi
tasa-aineisiani
Monikon partitiivi
tasa-aineisiasi
Monikon partitiivi
tasa-aineisiamme
Monikon partitiivi
tasa-aineisianne
Monikon partitiivi
tasa-aineisiaan
Monikon partitiivi
tasa-aineisiansa
Inessiivi
tasa-aineisessa
Inessiivi
tasa-aineisessani
Inessiivi
tasa-aineisessasi
Inessiivi
tasa-aineisessamme
Inessiivi
tasa-aineisessanne
Inessiivi
tasa-aineisessaan
Inessiivi
tasa-aineisessansa
Monikon inessiivi
tasa-aineisissa
Monikon inessiivi
tasa-aineisissani
Monikon inessiivi
tasa-aineisissasi
Monikon inessiivi
tasa-aineisissamme
Monikon inessiivi
tasa-aineisissanne
Monikon inessiivi
tasa-aineisissaan
Monikon inessiivi
tasa-aineisissansa
Elatiivi
tasa-aineisesta
Elatiivi
tasa-aineisestani
Elatiivi
tasa-aineisestasi
Elatiivi
tasa-aineisestamme
Elatiivi
tasa-aineisestanne
Elatiivi
tasa-aineisestaan
Elatiivi
tasa-aineisestansa
Monikon elatiivi
tasa-aineisista
Monikon elatiivi
tasa-aineisistani
Monikon elatiivi
tasa-aineisistasi
Monikon elatiivi
tasa-aineisistamme
Monikon elatiivi
tasa-aineisistanne
Monikon elatiivi
tasa-aineisistaan
Monikon elatiivi
tasa-aineisistansa
Illatiivi
tasa-aineiseen
Illatiivi
tasa-aineiseeni
Illatiivi
tasa-aineiseesi
Illatiivi
tasa-aineiseemme
Illatiivi
tasa-aineiseenne
Illatiivi
tasa-aineiseensa
Monikon illatiivi
tasa-aineisiin
Monikon illatiivi
tasa-aineisiini
Monikon illatiivi
tasa-aineisiisi
Monikon illatiivi
tasa-aineisiimme
Monikon illatiivi
tasa-aineisiinne
Monikon illatiivi
tasa-aineisiinsa
Adessiivi
tasa-aineisella
Adessiivi
tasa-aineisellani
Adessiivi
tasa-aineisellasi
Adessiivi
tasa-aineisellamme
Adessiivi
tasa-aineisellanne
Adessiivi
tasa-aineisellaan
Adessiivi
tasa-aineisellansa
Monikon adessiivi
tasa-aineisilla
Monikon adessiivi
tasa-aineisillani
Monikon adessiivi
tasa-aineisillasi
Monikon adessiivi
tasa-aineisillamme
Monikon adessiivi
tasa-aineisillanne
Monikon adessiivi
tasa-aineisillaan
Monikon adessiivi
tasa-aineisillansa
Ablatiivi
tasa-aineiselta
Ablatiivi
tasa-aineiseltani
Ablatiivi
tasa-aineiseltasi
Ablatiivi
tasa-aineiseltamme
Ablatiivi
tasa-aineiseltanne
Ablatiivi
tasa-aineiseltaan
Ablatiivi
tasa-aineiseltansa
Monikon ablatiivi
tasa-aineisilta
Monikon ablatiivi
tasa-aineisiltani
Monikon ablatiivi
tasa-aineisiltasi
Monikon ablatiivi
tasa-aineisiltamme
Monikon ablatiivi
tasa-aineisiltanne
Monikon ablatiivi
tasa-aineisiltaan
Monikon ablatiivi
tasa-aineisiltansa
Allatiivi
tasa-aineiselle
Allatiivi
tasa-aineiselleni
Allatiivi
tasa-aineisellesi
Allatiivi
tasa-aineisellemme
Allatiivi
tasa-aineisellenne
Allatiivi
tasa-aineiselleen
Allatiivi
tasa-aineisellensa
Monikon allatiivi
tasa-aineisille
Monikon allatiivi
tasa-aineisilleni
Monikon allatiivi
tasa-aineisillesi
Monikon allatiivi
tasa-aineisillemme
Monikon allatiivi
tasa-aineisillenne
Monikon allatiivi
tasa-aineisilleen
Monikon allatiivi
tasa-aineisillensa
Essiivi
tasa-aineisena
Essiivi
tasa-aineisenani
Essiivi
tasa-aineisenasi
Essiivi
tasa-aineisenamme
Essiivi
tasa-aineisenanne
Essiivi
tasa-aineisenaan
Essiivi
tasa-aineisenansa
Monikon essiivi
tasa-aineisina
Monikon essiivi
tasa-aineisinani
Monikon essiivi
tasa-aineisinasi
Monikon essiivi
tasa-aineisinamme
Monikon essiivi
tasa-aineisinanne
Monikon essiivi
tasa-aineisinaan
Monikon essiivi
tasa-aineisinansa
Translatiivi
tasa-aineiseksi
Translatiivi
tasa-aineisekseni
Translatiivi
tasa-aineiseksesi
Translatiivi
tasa-aineiseksemme
Translatiivi
tasa-aineiseksenne
Translatiivi
tasa-aineisekseen
Translatiivi
tasa-aineiseksensa
Monikon translatiivi
tasa-aineisiksi
Monikon translatiivi
tasa-aineisikseni
Monikon translatiivi
tasa-aineisiksesi
Monikon translatiivi
tasa-aineisiksemme
Monikon translatiivi
tasa-aineisiksenne
Monikon translatiivi
tasa-aineisikseen
Monikon translatiivi
tasa-aineisiksensa
Monikon instruktiivi
tasa-aineisin
Abessiivi
tasa-aineisetta
Abessiivi
tasa-aineisettani
Abessiivi
tasa-aineisettasi
Abessiivi
tasa-aineisettamme
Abessiivi
tasa-aineisettanne
Abessiivi
tasa-aineisettaan
Abessiivi
tasa-aineisettansa
Monikon abessiivi
tasa-aineisitta
Monikon abessiivi
tasa-aineisittani
Monikon abessiivi
tasa-aineisittasi
Monikon abessiivi
tasa-aineisittamme
Monikon abessiivi
tasa-aineisittanne
Monikon abessiivi
tasa-aineisittaan
Monikon abessiivi
tasa-aineisittansa
Monikon komitatiivi
tasa-aineisine
Monikon komitatiivi
tasa-aineisineni
Monikon komitatiivi
tasa-aineisinesi
Monikon komitatiivi
tasa-aineisinemme
Monikon komitatiivi
tasa-aineisinenne
Monikon komitatiivi
tasa-aineisineen
Monikon komitatiivi
tasa-aineisinensa
Monikon akkusatiivi
tasa-aineiset
Monikon akkusatiivi
tasa-aineiseni
Monikon akkusatiivi
tasa-aineisesi
Monikon akkusatiivi
tasa-aineisemme
Monikon akkusatiivi
tasa-aineisenne
Monikon akkusatiivi
tasa-aineisensa
Akkusatiivi
tasa-aineiseni
Akkusatiivi
tasa-aineisesi
Akkusatiivi
tasa-aineisemme
Akkusatiivi
tasa-aineisenne
Akkusatiivi
tasa-aineisensa