Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS
2.
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenUK

Taivutusmuodot

MonikkoharvalukuisetMonikkoharvalukuiseni
MonikkoharvalukuisesiMonikkoharvalukuisemme
MonikkoharvalukuisenneMonikkoharvalukuisensa
GenetiiviharvalukuisenGenetiiviharvalukuiseni
GenetiiviharvalukuisesiGenetiiviharvalukuisemme
GenetiiviharvalukuisenneGenetiiviharvalukuisensa
Monikon genetiiviharvalukuistenMonikon genetiiviharvalukuisien
Monikon genetiiviharvalukuisteniMonikon genetiiviharvalukuisieni
Monikon genetiiviharvalukuistesiMonikon genetiiviharvalukuisiesi
Monikon genetiiviharvalukuistemmeMonikon genetiiviharvalukuisiemme
Monikon genetiiviharvalukuistenneMonikon genetiiviharvalukuisienne
Monikon genetiiviharvalukuistensaMonikon genetiiviharvalukuisiensa
PartitiiviharvalukuistaPartitiiviharvalukuistani
PartitiiviharvalukuistasiPartitiiviharvalukuistamme
PartitiiviharvalukuistannePartitiiviharvalukuistaan
PartitiiviharvalukuistansaMonikon partitiiviharvalukuisia
Monikon partitiiviharvalukuisianiMonikon partitiiviharvalukuisiasi
Monikon partitiiviharvalukuisiammeMonikon partitiiviharvalukuisianne
Monikon partitiiviharvalukuisiaanMonikon partitiiviharvalukuisiansa
InessiiviharvalukuisessaInessiiviharvalukuisessani
InessiiviharvalukuisessasiInessiiviharvalukuisessamme
InessiiviharvalukuisessanneInessiiviharvalukuisessaan
InessiiviharvalukuisessansaMonikon inessiiviharvalukuisissa
Monikon inessiiviharvalukuisissaniMonikon inessiiviharvalukuisissasi
Monikon inessiiviharvalukuisissammeMonikon inessiiviharvalukuisissanne
Monikon inessiiviharvalukuisissaanMonikon inessiiviharvalukuisissansa
ElatiiviharvalukuisestaElatiiviharvalukuisestani
ElatiiviharvalukuisestasiElatiiviharvalukuisestamme
ElatiiviharvalukuisestanneElatiiviharvalukuisestaan
ElatiiviharvalukuisestansaMonikon elatiiviharvalukuisista
Monikon elatiiviharvalukuisistaniMonikon elatiiviharvalukuisistasi
Monikon elatiiviharvalukuisistammeMonikon elatiiviharvalukuisistanne
Monikon elatiiviharvalukuisistaanMonikon elatiiviharvalukuisistansa
IllatiiviharvalukuiseenIllatiiviharvalukuiseeni
IllatiiviharvalukuiseesiIllatiiviharvalukuiseemme
IllatiiviharvalukuiseenneIllatiiviharvalukuiseensa
Monikon illatiiviharvalukuisiinMonikon illatiiviharvalukuisiini
Monikon illatiiviharvalukuisiisiMonikon illatiiviharvalukuisiimme
Monikon illatiiviharvalukuisiinneMonikon illatiiviharvalukuisiinsa
AdessiiviharvalukuisellaAdessiiviharvalukuisellani
AdessiiviharvalukuisellasiAdessiiviharvalukuisellamme
AdessiiviharvalukuisellanneAdessiiviharvalukuisellaan
AdessiiviharvalukuisellansaMonikon adessiiviharvalukuisilla
Monikon adessiiviharvalukuisillaniMonikon adessiiviharvalukuisillasi
Monikon adessiiviharvalukuisillammeMonikon adessiiviharvalukuisillanne
Monikon adessiiviharvalukuisillaanMonikon adessiiviharvalukuisillansa
AblatiiviharvalukuiseltaAblatiiviharvalukuiseltani
AblatiiviharvalukuiseltasiAblatiiviharvalukuiseltamme
AblatiiviharvalukuiseltanneAblatiiviharvalukuiseltaan
AblatiiviharvalukuiseltansaMonikon ablatiiviharvalukuisilta
Monikon ablatiiviharvalukuisiltaniMonikon ablatiiviharvalukuisiltasi
Monikon ablatiiviharvalukuisiltammeMonikon ablatiiviharvalukuisiltanne
Monikon ablatiiviharvalukuisiltaanMonikon ablatiiviharvalukuisiltansa
AllatiiviharvalukuiselleAllatiiviharvalukuiselleni
AllatiiviharvalukuisellesiAllatiiviharvalukuisellemme
AllatiiviharvalukuisellenneAllatiiviharvalukuiselleen
AllatiiviharvalukuisellensaMonikon allatiiviharvalukuisille
Monikon allatiiviharvalukuisilleniMonikon allatiiviharvalukuisillesi
Monikon allatiiviharvalukuisillemmeMonikon allatiiviharvalukuisillenne
Monikon allatiiviharvalukuisilleenMonikon allatiiviharvalukuisillensa
EssiiviharvalukuisenaEssiiviharvalukuisenani
EssiiviharvalukuisenasiEssiiviharvalukuisenamme
EssiiviharvalukuisenanneEssiiviharvalukuisenaan
EssiiviharvalukuisenansaMonikon essiiviharvalukuisina
Monikon essiiviharvalukuisinaniMonikon essiiviharvalukuisinasi
Monikon essiiviharvalukuisinammeMonikon essiiviharvalukuisinanne
Monikon essiiviharvalukuisinaanMonikon essiiviharvalukuisinansa
TranslatiiviharvalukuiseksiTranslatiiviharvalukuisekseni
TranslatiiviharvalukuiseksesiTranslatiiviharvalukuiseksemme
TranslatiiviharvalukuiseksenneTranslatiiviharvalukuisekseen
TranslatiiviharvalukuiseksensaMonikon translatiiviharvalukuisiksi
Monikon translatiiviharvalukuisikseniMonikon translatiiviharvalukuisiksesi
Monikon translatiiviharvalukuisiksemmeMonikon translatiiviharvalukuisiksenne
Monikon translatiiviharvalukuisikseenMonikon translatiiviharvalukuisiksensa
Monikon instruktiiviharvalukuisinAbessiiviharvalukuisetta
AbessiiviharvalukuisettaniAbessiiviharvalukuisettasi
AbessiiviharvalukuisettammeAbessiiviharvalukuisettanne
AbessiiviharvalukuisettaanAbessiiviharvalukuisettansa
Monikon abessiiviharvalukuisittaMonikon abessiiviharvalukuisittani
Monikon abessiiviharvalukuisittasiMonikon abessiiviharvalukuisittamme
Monikon abessiiviharvalukuisittanneMonikon abessiiviharvalukuisittaan
Monikon abessiiviharvalukuisittansaMonikon komitatiiviharvalukuisine
Monikon komitatiiviharvalukuisineniMonikon komitatiiviharvalukuisinesi
Monikon komitatiiviharvalukuisinemmeMonikon komitatiiviharvalukuisinenne
Monikon komitatiiviharvalukuisineenMonikon komitatiiviharvalukuisinensa
Monikon akkusatiiviharvalukuisetMonikon akkusatiiviharvalukuiseni
Monikon akkusatiiviharvalukuisesiMonikon akkusatiiviharvalukuisemme
Monikon akkusatiiviharvalukuisenneMonikon akkusatiiviharvalukuisensa
AkkusatiiviharvalukuiseniAkkusatiiviharvalukuisesi
AkkusatiiviharvalukuisemmeAkkusatiiviharvalukuisenne
Akkusatiiviharvalukuisensa