Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ruotsi
hindisk
Määritelmät
Adjektiivi
hindin
kielellä kirjoitettu t. puhuttu
Taivutusmuodot
Monikko
hindinkieliset
Monikko
hindinkieliseni
Monikko
hindinkielisesi
Monikko
hindinkielisemme
Monikko
hindinkielisenne
Monikko
hindinkielisensä
Genetiivi
hindinkielisen
Genetiivi
hindinkieliseni
Genetiivi
hindinkielisesi
Genetiivi
hindinkielisemme
Genetiivi
hindinkielisenne
Genetiivi
hindinkielisensä
Monikon genetiivi
hindinkielisten
Monikon genetiivi
hindinkielisien
Monikon genetiivi
hindinkielisteni
Monikon genetiivi
hindinkielisieni
Monikon genetiivi
hindinkielistesi
Monikon genetiivi
hindinkielisiesi
Monikon genetiivi
hindinkielistemme
Monikon genetiivi
hindinkielisiemme
Monikon genetiivi
hindinkielistenne
Monikon genetiivi
hindinkielisienne
Monikon genetiivi
hindinkielistensä
Monikon genetiivi
hindinkielisiensä
Partitiivi
hindinkielistä
Partitiivi
hindinkielistäni
Partitiivi
hindinkielistäsi
Partitiivi
hindinkielistämme
Partitiivi
hindinkielistänne
Partitiivi
hindinkielistään
Partitiivi
hindinkielistänsä
Monikon partitiivi
hindinkielisiä
Monikon partitiivi
hindinkielisiäni
Monikon partitiivi
hindinkielisiäsi
Monikon partitiivi
hindinkielisiämme
Monikon partitiivi
hindinkielisiänne
Monikon partitiivi
hindinkielisiään
Monikon partitiivi
hindinkielisiänsä
Inessiivi
hindinkielisessä
Inessiivi
hindinkielisessäni
Inessiivi
hindinkielisessäsi
Inessiivi
hindinkielisessämme
Inessiivi
hindinkielisessänne
Inessiivi
hindinkielisessään
Inessiivi
hindinkielisessänsä
Monikon inessiivi
hindinkielisissä
Monikon inessiivi
hindinkielisissäni
Monikon inessiivi
hindinkielisissäsi
Monikon inessiivi
hindinkielisissämme
Monikon inessiivi
hindinkielisissänne
Monikon inessiivi
hindinkielisissään
Monikon inessiivi
hindinkielisissänsä
Elatiivi
hindinkielisestä
Elatiivi
hindinkielisestäni
Elatiivi
hindinkielisestäsi
Elatiivi
hindinkielisestämme
Elatiivi
hindinkielisestänne
Elatiivi
hindinkielisestään
Elatiivi
hindinkielisestänsä
Monikon elatiivi
hindinkielisistä
Monikon elatiivi
hindinkielisistäni
Monikon elatiivi
hindinkielisistäsi
Monikon elatiivi
hindinkielisistämme
Monikon elatiivi
hindinkielisistänne
Monikon elatiivi
hindinkielisistään
Monikon elatiivi
hindinkielisistänsä
Illatiivi
hindinkieliseen
Illatiivi
hindinkieliseeni
Illatiivi
hindinkieliseesi
Illatiivi
hindinkieliseemme
Illatiivi
hindinkieliseenne
Illatiivi
hindinkieliseensä
Monikon illatiivi
hindinkielisiin
Monikon illatiivi
hindinkielisiini
Monikon illatiivi
hindinkielisiisi
Monikon illatiivi
hindinkielisiimme
Monikon illatiivi
hindinkielisiinne
Monikon illatiivi
hindinkielisiinsä
Adessiivi
hindinkielisellä
Adessiivi
hindinkieliselläni
Adessiivi
hindinkieliselläsi
Adessiivi
hindinkielisellämme
Adessiivi
hindinkielisellänne
Adessiivi
hindinkielisellään
Adessiivi
hindinkielisellänsä
Monikon adessiivi
hindinkielisillä
Monikon adessiivi
hindinkielisilläni
Monikon adessiivi
hindinkielisilläsi
Monikon adessiivi
hindinkielisillämme
Monikon adessiivi
hindinkielisillänne
Monikon adessiivi
hindinkielisillään
Monikon adessiivi
hindinkielisillänsä
Ablatiivi
hindinkieliseltä
Ablatiivi
hindinkieliseltäni
Ablatiivi
hindinkieliseltäsi
Ablatiivi
hindinkieliseltämme
Ablatiivi
hindinkieliseltänne
Ablatiivi
hindinkieliseltään
Ablatiivi
hindinkieliseltänsä
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltä
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltäni
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltäsi
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltämme
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltänne
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltään
Monikon ablatiivi
hindinkielisiltänsä
Allatiivi
hindinkieliselle
Allatiivi
hindinkieliselleni
Allatiivi
hindinkielisellesi
Allatiivi
hindinkielisellemme
Allatiivi
hindinkielisellenne
Allatiivi
hindinkieliselleen
Allatiivi
hindinkielisellensä
Monikon allatiivi
hindinkielisille
Monikon allatiivi
hindinkielisilleni
Monikon allatiivi
hindinkielisillesi
Monikon allatiivi
hindinkielisillemme
Monikon allatiivi
hindinkielisillenne
Monikon allatiivi
hindinkielisilleen
Monikon allatiivi
hindinkielisillensä
Essiivi
hindinkielisenä
Essiivi
hindinkielisenäni
Essiivi
hindinkielisenäsi
Essiivi
hindinkielisenämme
Essiivi
hindinkielisenänne
Essiivi
hindinkielisenään
Essiivi
hindinkielisenänsä
Monikon essiivi
hindinkielisinä
Monikon essiivi
hindinkielisinäni
Monikon essiivi
hindinkielisinäsi
Monikon essiivi
hindinkielisinämme
Monikon essiivi
hindinkielisinänne
Monikon essiivi
hindinkielisinään
Monikon essiivi
hindinkielisinänsä
Translatiivi
hindinkieliseksi
Translatiivi
hindinkielisekseni
Translatiivi
hindinkieliseksesi
Translatiivi
hindinkieliseksemme
Translatiivi
hindinkieliseksenne
Translatiivi
hindinkielisekseen
Translatiivi
hindinkieliseksensä
Monikon translatiivi
hindinkielisiksi
Monikon translatiivi
hindinkielisikseni
Monikon translatiivi
hindinkielisiksesi
Monikon translatiivi
hindinkielisiksemme
Monikon translatiivi
hindinkielisiksenne
Monikon translatiivi
hindinkielisikseen
Monikon translatiivi
hindinkielisiksensä
Monikon instruktiivi
hindinkielisin
Abessiivi
hindinkielisettä
Abessiivi
hindinkielisettäni
Abessiivi
hindinkielisettäsi
Abessiivi
hindinkielisettämme
Abessiivi
hindinkielisettänne
Abessiivi
hindinkielisettään
Abessiivi
hindinkielisettänsä
Monikon abessiivi
hindinkielisittä
Monikon abessiivi
hindinkielisittäni
Monikon abessiivi
hindinkielisittäsi
Monikon abessiivi
hindinkielisittämme
Monikon abessiivi
hindinkielisittänne
Monikon abessiivi
hindinkielisittään
Monikon abessiivi
hindinkielisittänsä
Monikon komitatiivi
hindinkielisine
Monikon komitatiivi
hindinkielisineni
Monikon komitatiivi
hindinkielisinesi
Monikon komitatiivi
hindinkielisinemme
Monikon komitatiivi
hindinkielisinenne
Monikon komitatiivi
hindinkielisineen
Monikon komitatiivi
hindinkielisinensä
Monikon akkusatiivi
hindinkieliset
Monikon akkusatiivi
hindinkieliseni
Monikon akkusatiivi
hindinkielisesi
Monikon akkusatiivi
hindinkielisemme
Monikon akkusatiivi
hindinkielisenne
Monikon akkusatiivi
hindinkielisensä
Akkusatiivi
hindinkieliseni
Akkusatiivi
hindinkielisesi
Akkusatiivi
hindinkielisemme
Akkusatiivi
hindinkielisenne
Akkusatiivi
hindinkielisensä