Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.
2.
3.
4.
5.

Määritelmät

Verbi

  1. tulla tahraiseksi

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstahriinnunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenstahriinnut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenstahriintuuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstahriinnumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenstahriinnutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenstahriintuvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitahriinnuinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektitahriinnuit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitahriintuiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitahriinnuimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektitahriinnuitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitahriintuivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstahriintuisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenstahriintuisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenstahriintuisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstahriintuisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenstahriintuisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenstahriintuisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenstahriinnuYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenstahriintukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenstahriintukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenstahriintukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenstahriintukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstahriintunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenstahriintunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenstahriintunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstahriintunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenstahriintunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenstahriintunevat

Luokat