Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolyijytäytekynätGenetiivilyijytäytekynän
Monikon genetiivilyijytäytekynienPartitiivilyijytäytekynää
Monikon partitiivilyijytäytekyniäInessiivilyijytäytekynässä
Monikon inessiivilyijytäytekynissäElatiivilyijytäytekynästä
Monikon elatiivilyijytäytekynistäIllatiivilyijytäytekynään
Monikon illatiivilyijytäytekyniinAdessiivilyijytäytekynällä
Monikon adessiivilyijytäytekynilläAblatiivilyijytäytekynältä
Monikon ablatiivilyijytäytekyniltäAllatiivilyijytäytekynälle
Monikon allatiivilyijytäytekynilleEssiivilyijytäytekynänä
Monikon essiivilyijytäytekyninäTranslatiivilyijytäytekynäksi
Monikon translatiivilyijytäytekyniksiMonikon instruktiivilyijytäytekynin
AbessiivilyijytäytekynättäMonikon abessiivilyijytäytekynittä
Monikon akkusatiivilyijytäytekynät