Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsimagbesvär

Taivutusmuodot

MonikkomahavaivatGenetiivimahavaivan
Monikon genetiivimahavaivojenPartitiivimahavaivaa
Monikon partitiivimahavaivojaInessiivimahavaivassa
Monikon inessiivimahavaivoissaElatiivimahavaivasta
Monikon elatiivimahavaivoistaIllatiivimahavaivaan
Monikon illatiivimahavaivoihinAdessiivimahavaivalla
Monikon adessiivimahavaivoillaAblatiivimahavaivalta
Monikon ablatiivimahavaivoiltaAllatiivimahavaivalle
Monikon allatiivimahavaivoilleEssiivimahavaivana
Monikon essiivimahavaivoinaTranslatiivimahavaivaksi
Monikon translatiivimahavaivoiksiMonikon instruktiivimahavaivoin
AbessiivimahavaivattaMonikon abessiivimahavaivoitta
Monikon akkusatiivimahavaivat