Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkolampaankyljyksetGenetiivilampaankyljyksen
Monikon genetiivilampaankyljystenMonikon genetiivilampaankyljyksien
PartitiivilampaankyljystäMonikon partitiivilampaankyljyksiä
InessiivilampaankyljyksessäMonikon inessiivilampaankyljyksissä
ElatiivilampaankyljyksestäMonikon elatiivilampaankyljyksistä
IllatiivilampaankyljykseenMonikon illatiivilampaankyljyksiin
AdessiivilampaankyljykselläMonikon adessiivilampaankyljyksillä
AblatiivilampaankyljykseltäMonikon ablatiivilampaankyljyksiltä
AllatiivilampaankyljykselleMonikon allatiivilampaankyljyksille
EssiivilampaankyljyksenäMonikon essiivilampaankyljyksinä
TranslatiivilampaankyljykseksiMonikon translatiivilampaankyljyksiksi
Monikon instruktiivilampaankyljyksinAbessiivilampaankyljyksettä
Monikon abessiivilampaankyljyksittäMonikon akkusatiivilampaankyljykset