Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | äänenvahvistimet | Genetiivi | äänenvahvistimen |
| Monikon genetiivi | äänenvahvistimien | Monikon genetiivi | äänenvahvistinten |
| Partitiivi | äänenvahvistinta | Monikon partitiivi | äänenvahvistimia |
| Inessiivi | äänenvahvistimessa | Monikon inessiivi | äänenvahvistimissa |
| Elatiivi | äänenvahvistimesta | Monikon elatiivi | äänenvahvistimista |
| Illatiivi | äänenvahvistimeen | Monikon illatiivi | äänenvahvistimiin |
| Adessiivi | äänenvahvistimella | Monikon adessiivi | äänenvahvistimilla |
| Ablatiivi | äänenvahvistimelta | Monikon ablatiivi | äänenvahvistimilta |
| Allatiivi | äänenvahvistimelle | Monikon allatiivi | äänenvahvistimille |
| Essiivi | äänenvahvistimena | Monikon essiivi | äänenvahvistimina |
| Translatiivi | äänenvahvistimeksi | Monikon translatiivi | äänenvahvistimiksi |
| Monikon instruktiivi | äänenvahvistimin | Abessiivi | äänenvahvistimetta |
| Monikon abessiivi | äänenvahvistimitta | Monikon akkusatiivi | äänenvahvistimet |