Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
vicious
US
2.
depraved
3.
dissipated
4.
profligate
adjective
verb
Määritelmät
Adjektiivi
paheita
harjoittava;
moraaliltaan
kyseenalainen
Taivutusmuodot
Monikko
paheelliset
Monikko
paheelliseni
Monikko
paheellisesi
Monikko
paheellisemme
Monikko
paheellisenne
Monikko
paheellisensa
Genetiivi
paheellisen
Genetiivi
paheelliseni
Genetiivi
paheellisesi
Genetiivi
paheellisemme
Genetiivi
paheellisenne
Genetiivi
paheellisensa
Monikon genetiivi
paheellisten
Monikon genetiivi
paheellisien
Monikon genetiivi
paheellisteni
Monikon genetiivi
paheellisieni
Monikon genetiivi
paheellistesi
Monikon genetiivi
paheellisiesi
Monikon genetiivi
paheellistemme
Monikon genetiivi
paheellisiemme
Monikon genetiivi
paheellistenne
Monikon genetiivi
paheellisienne
Monikon genetiivi
paheellistensa
Monikon genetiivi
paheellisiensa
Partitiivi
paheellista
Partitiivi
paheellistani
Partitiivi
paheellistasi
Partitiivi
paheellistamme
Partitiivi
paheellistanne
Partitiivi
paheellistaan
Partitiivi
paheellistansa
Monikon partitiivi
paheellisia
Monikon partitiivi
paheellisiani
Monikon partitiivi
paheellisiasi
Monikon partitiivi
paheellisiamme
Monikon partitiivi
paheellisianne
Monikon partitiivi
paheellisiaan
Monikon partitiivi
paheellisiansa
Inessiivi
paheellisessa
Inessiivi
paheellisessani
Inessiivi
paheellisessasi
Inessiivi
paheellisessamme
Inessiivi
paheellisessanne
Inessiivi
paheellisessaan
Inessiivi
paheellisessansa
Monikon inessiivi
paheellisissa
Monikon inessiivi
paheellisissani
Monikon inessiivi
paheellisissasi
Monikon inessiivi
paheellisissamme
Monikon inessiivi
paheellisissanne
Monikon inessiivi
paheellisissaan
Monikon inessiivi
paheellisissansa
Elatiivi
paheellisesta
Elatiivi
paheellisestani
Elatiivi
paheellisestasi
Elatiivi
paheellisestamme
Elatiivi
paheellisestanne
Elatiivi
paheellisestaan
Elatiivi
paheellisestansa
Monikon elatiivi
paheellisista
Monikon elatiivi
paheellisistani
Monikon elatiivi
paheellisistasi
Monikon elatiivi
paheellisistamme
Monikon elatiivi
paheellisistanne
Monikon elatiivi
paheellisistaan
Monikon elatiivi
paheellisistansa
Illatiivi
paheelliseen
Illatiivi
paheelliseeni
Illatiivi
paheelliseesi
Illatiivi
paheelliseemme
Illatiivi
paheelliseenne
Illatiivi
paheelliseensa
Monikon illatiivi
paheellisiin
Monikon illatiivi
paheellisiini
Monikon illatiivi
paheellisiisi
Monikon illatiivi
paheellisiimme
Monikon illatiivi
paheellisiinne
Monikon illatiivi
paheellisiinsa
Adessiivi
paheellisella
Adessiivi
paheellisellani
Adessiivi
paheellisellasi
Adessiivi
paheellisellamme
Adessiivi
paheellisellanne
Adessiivi
paheellisellaan
Adessiivi
paheellisellansa
Monikon adessiivi
paheellisilla
Monikon adessiivi
paheellisillani
Monikon adessiivi
paheellisillasi
Monikon adessiivi
paheellisillamme
Monikon adessiivi
paheellisillanne
Monikon adessiivi
paheellisillaan
Monikon adessiivi
paheellisillansa
Ablatiivi
paheelliselta
Ablatiivi
paheelliseltani
Ablatiivi
paheelliseltasi
Ablatiivi
paheelliseltamme
Ablatiivi
paheelliseltanne
Ablatiivi
paheelliseltaan
Ablatiivi
paheelliseltansa
Monikon ablatiivi
paheellisilta
Monikon ablatiivi
paheellisiltani
Monikon ablatiivi
paheellisiltasi
Monikon ablatiivi
paheellisiltamme
Monikon ablatiivi
paheellisiltanne
Monikon ablatiivi
paheellisiltaan
Monikon ablatiivi
paheellisiltansa
Allatiivi
paheelliselle
Allatiivi
paheelliselleni
Allatiivi
paheellisellesi
Allatiivi
paheellisellemme
Allatiivi
paheellisellenne
Allatiivi
paheelliselleen
Allatiivi
paheellisellensa
Monikon allatiivi
paheellisille
Monikon allatiivi
paheellisilleni
Monikon allatiivi
paheellisillesi
Monikon allatiivi
paheellisillemme
Monikon allatiivi
paheellisillenne
Monikon allatiivi
paheellisilleen
Monikon allatiivi
paheellisillensa
Essiivi
paheellisena
Essiivi
paheellisenani
Essiivi
paheellisenasi
Essiivi
paheellisenamme
Essiivi
paheellisenanne
Essiivi
paheellisenaan
Essiivi
paheellisenansa
Monikon essiivi
paheellisina
Monikon essiivi
paheellisinani
Monikon essiivi
paheellisinasi
Monikon essiivi
paheellisinamme
Monikon essiivi
paheellisinanne
Monikon essiivi
paheellisinaan
Monikon essiivi
paheellisinansa
Translatiivi
paheelliseksi
Translatiivi
paheellisekseni
Translatiivi
paheelliseksesi
Translatiivi
paheelliseksemme
Translatiivi
paheelliseksenne
Translatiivi
paheellisekseen
Translatiivi
paheelliseksensa
Monikon translatiivi
paheellisiksi
Monikon translatiivi
paheellisikseni
Monikon translatiivi
paheellisiksesi
Monikon translatiivi
paheellisiksemme
Monikon translatiivi
paheellisiksenne
Monikon translatiivi
paheellisikseen
Monikon translatiivi
paheellisiksensa
Monikon instruktiivi
paheellisin
Abessiivi
paheellisetta
Abessiivi
paheellisettani
Abessiivi
paheellisettasi
Abessiivi
paheellisettamme
Abessiivi
paheellisettanne
Abessiivi
paheellisettaan
Abessiivi
paheellisettansa
Monikon abessiivi
paheellisitta
Monikon abessiivi
paheellisittani
Monikon abessiivi
paheellisittasi
Monikon abessiivi
paheellisittamme
Monikon abessiivi
paheellisittanne
Monikon abessiivi
paheellisittaan
Monikon abessiivi
paheellisittansa
Monikon komitatiivi
paheellisine
Monikon komitatiivi
paheellisineni
Monikon komitatiivi
paheellisinesi
Monikon komitatiivi
paheellisinemme
Monikon komitatiivi
paheellisinenne
Monikon komitatiivi
paheellisineen
Monikon komitatiivi
paheellisinensa
Komparatiivi
paheellisempi
Superlatiivi
paheellisin
Monikon akkusatiivi
paheelliset
Monikon akkusatiivi
paheelliseni
Monikon akkusatiivi
paheellisesi
Monikon akkusatiivi
paheellisemme
Monikon akkusatiivi
paheellisenne
Monikon akkusatiivi
paheellisensa
Akkusatiivi
paheelliseni
Akkusatiivi
paheellisesi
Akkusatiivi
paheellisemme
Akkusatiivi
paheellisenne
Akkusatiivi
paheellisensa
Luokat
Adjektiivit