| Monikko | taajuusmodulaatiot | Genetiivi | taajuusmodulaation |
| Monikon genetiivi | taajuusmodulaatioiden | Monikon genetiivi | taajuusmodulaatioitten |
| Partitiivi | taajuusmodulaatiota | Monikon partitiivi | taajuusmodulaatioita |
| Inessiivi | taajuusmodulaatiossa | Monikon inessiivi | taajuusmodulaatioissa |
| Elatiivi | taajuusmodulaatiosta | Monikon elatiivi | taajuusmodulaatioista |
| Illatiivi | taajuusmodulaatioon | Monikon illatiivi | taajuusmodulaatioihin |
| Adessiivi | taajuusmodulaatiolla | Monikon adessiivi | taajuusmodulaatioilla |
| Ablatiivi | taajuusmodulaatiolta | Monikon ablatiivi | taajuusmodulaatioilta |
| Allatiivi | taajuusmodulaatiolle | Monikon allatiivi | taajuusmodulaatioille |
| Essiivi | taajuusmodulaationa | Monikon essiivi | taajuusmodulaatioina |
| Translatiivi | taajuusmodulaatioksi | Monikon translatiivi | taajuusmodulaatioiksi |
| Monikon instruktiivi | taajuusmodulaatioin | Abessiivi | taajuusmodulaatiotta |
| Monikon abessiivi | taajuusmodulaatioitta | Monikon akkusatiivi | taajuusmodulaatiot |