| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | drag |
| Monikko | laahautumiset | Genetiivi | laahautumisen |
| Monikon genetiivi | laahautumisten | Monikon genetiivi | laahautumisien |
| Partitiivi | laahautumista | Monikon partitiivi | laahautumisia |
| Inessiivi | laahautumisessa | Monikon inessiivi | laahautumisissa |
| Elatiivi | laahautumisesta | Monikon elatiivi | laahautumisista |
| Illatiivi | laahautumiseen | Monikon illatiivi | laahautumisiin |
| Adessiivi | laahautumisella | Monikon adessiivi | laahautumisilla |
| Ablatiivi | laahautumiselta | Monikon ablatiivi | laahautumisilta |
| Allatiivi | laahautumiselle | Monikon allatiivi | laahautumisille |
| Essiivi | laahautumisena | Monikon essiivi | laahautumisina |
| Translatiivi | laahautumiseksi | Monikon translatiivi | laahautumisiksi |
| Monikon instruktiivi | laahautumisin | Abessiivi | laahautumisetta |
| Monikon abessiivi | laahautumisitta | Monikon akkusatiivi | laahautumiset |